Badminton: Mikst w finale Romanian Junior

Paweł Smiłowski i Magdalena Świerczyńska awansowali do finału miksta juniorskiego turnieju Romanian International rozgrywanego w Timisoarze. Prócz tego Polacy zdobyli w Rumunii trzy brązowe medale.

Jak pisaliśmy wczoraj w aż trzech ćwierćfinałach znalazła się Wiktoria Dąbczyńska. Nasza zawodniczka awansowała do półfinału tylko w mikście wraz z Adamem Szolcem, przegrywając w nim ze Słoweńcami Mihą Ivanicem i Niką Arih. W finale tej konkurencji znaleźli się za rozstawieni z jedynką Smiłowski i Świerczyńska, zwyciężając dziś bardzo pewnie w dwóch pojedynkach – ćwierćfinałowym z Chorwatami Josipem Meglic i Ingą Sadajc oraz Słoweńcami Mihą Ivancicem i Petrą Polanc.

18 – letnia Dąbczyńska w ćwierćfinale singla przegrała z Leonice Huet z Francji, zaś w deblu a Aleksandrą Goszczyńską z Węgierkami Reką Madarasz i Ingą Sadaic.

Na najniższym stopniu podium dwukrotnie stanie Michał Kikosicki, który w półfinale singla przegrał z Czechem Peterm Beranem, a w meczu o wejście do finału debla, w którym grał z Adamem Szolcem, lepsi okazali się Francuzi Samy Corvee i Aloi Adam.

Wyniki Polaków w Timisoarze >>KILK<<

Bartosz Szafran4778 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password