Badminton – Mistrzostwa Europy: Mateusiak i Zięba poza strefą medalową

Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba przegrali w ćwierćfinałowym pojedynku mikstów z Irlandczykami Samem i Chloe Magee. Po trzysetowej walce biało-czerwoni pożegnali się z nadziejami na medal.

Można powiedzieć, że mecz został ustawiony przez pierwszą partię. W niej szybko prowadzenie objęli Sam i Chloe Magee. Irlandczykom w kolejnych lotkach udawało się utrzymywać to, co wypracowali, choć Mateusiak i Zięba nie dawali za wygraną. Polakom udało się wyrównać dopiero przy stanie… 20:20. Doszło zatem do nerwowej końcówki, w której to jednak ostatecznie triumfowali rywale, zapewniając sobie tym samym pewien bufor bezpieczeństwa.

W drugim secie gra z początku była dużo bardziej wyrównana. Aż do stanu 15:15 prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i nie było wiadomo, która ze stron przeważy. Końcówka należała jednak do Mateusiaka i Zięby. Polacy w najważniejszym momencie partii potrafili wygrać trzy lotki z rzędu, dzięki czemu wygrali 21:17 i doprowadzili do tie-breaku.

Tam już jednak niestety pozostali bezsilni. Ostatnia partia okazała się koncertem w wykonaniu Sama i Chloe Magee. Irlandczycy udowodnili, że to oni zasłużyli na awans do strefy medalowej. Pokonując polski mikst 21:12 zamknęli biało-czerwonym drogę do medalu na Mistrzostwach Europy.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password