Badminton – Mistrzostwa Europy: Miksty grają dalej

W duńskim Kolding do gry przystąpili dziś najlepsi badmintoniści Europy. Do 1/8 finału awansowały nasze miksty, które – przyznajmy – nie nadwyrężyły swoich sił. Niestety przez kontuzję z turniejem pożegnał się natomiast Michał Rogalski.

Dzień rozpoczął się dla nas bardzo udanie. Aneta Wojtkowska i Paweł Pietryja zmierzyli się na początek Mistrzostw Europy badmintonistów z ukraińską parą Natalya Voytsekh/Gennadiy Natarov. Polacy byli faworytami tego pojedynku, co udowodnili również na korcie. Od pierwszej do ostatniej lotki nasi rodacy kontrolowali przebieg spotkania. W rezultacie, już po 23 minutach gry zakończyli spotkanie na swoją korzyść, wygrywając 2:0 (21:15, 21:13).

W 1/8 finału na pewno nie będzie już jednak tak łatwo. Wojtkowska i Pietryja trafią tam bowiem na Duńczyków – Mathiasa Christiansena i Sarę Thygensen, którzy dziś w jeszcze bardziej efektowny sposób ograli niemiecką parę Efler/Seidel. Nie ukrywajmy, że awans polskiej pary po tym pojedynku będzie niespodzianką.

Dużo większe szanse na przejście również 1/8 finału będzie miał natomiast drugi z naszych mikstów – Robert Mateusiak i Niedieżda Zięba. Polacy w 1/16 finału zmierzyli się z Hiszpanami Alberto Zapico i Loreną Usle. Pomimo iż w pierwszych lotkach rywale radzili sobie nieźle, później już dominacja biało-czerwonych była niepodważalna. Po 21 minutach było już po meczu, a Polacy pokonali Hiszpanów 2:0 (21:10, 21:13). W kolejnej rundzie Mateusiak i Zięba zmierzą się z Finami Antonem Kaisti i Jenny Nistrom i jest to z pewnością pojedynek, który nasi rodacy powinni wygrać.

Niestety, szczęścia mikstów nie podzielił nas nasz jedyny singlista – Michał Rogalski. Pomimo iż na poziomie 1/32 finału Polak zmierzył się z teoretycznie słabszym od siebie Norwegiem Mariusem Myhre, już po dwóch minutach gry uległ kontuzji i przegrał poprzez krecz.

Kolejne emocje związane z Mistrzostwami Europy badmintonistów czekają nas już jutro. Wówczas to w akcji zobaczymy męski debel – Adam Cwalina i Miłosz Bochat zmierzą się ze Szwajcarami Oliverem Schallerem i Pierrickiem Deschenaux.

1/32 finału singla mężczyzn:
Michał Rogalski – Marius Myhre (Norwegia) 0:0 (1:2, -:-) – krecz

1/16 finału miksta:
Robert Mateusiak/Nadieżda Zięba – Alberto Zapico/Lorena Usle (Hiszpania) 2:0 (21:10, 21:13)
Paweł Pietryja/Aneta Wojtkowska – Natalya Voytsekh/Gennadiy Natarov (Ukraina) 2:0 (21:15, 21:13)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password