Badminton – Mistrzostwa Europy: Udany początek polskiego debla

Dziś do gry na Mistrzostwach Europy w duńskim Kolding przystąpił polski debel. Adam Cwalina i Miłosz Bochat bez problemów wygrali swój mecz i uzyskali awans do 1/8 finału zawodów.

Adam Cwalina i Miłosz Bochat byli faworytami pojedynku ze Szwajcarami Oliverem Schallerem i Pierrickiem Deschenaux. Rzeczywiście, rywale potrafili grać z Polakami na równym poziomie jedynie do wyniku 5:5 w pierwszym secie. Później nasi reprezentanci zdecydowanie odskoczyli i kończąc kolejne lotki przybliżali się z każdą minutą do zwycięstwa.

Pierwszą partię Cwalina i Bochat wygrali 21:9. W drugiej również nie mieli większych problemów. Mimo iż Szwajcarzy potrafili zagrać kilka dłuższych wymian, ostatecznie to nasi rodacy byli skuteczniejsi. Wygrywając drugiego seta 21:11, biało-czerwoni zakończyli mecz, uzyskując pewny awans do 1/8 finału.

W kolejnej rundzie Polaków czeka już dużo trudniejszy pojedynek. Rywalami Adama Cwaliny i Miłosza Bochata będą najprawdopodobniej Duńczycy Mathias Boe i Carsten Mogensen, którzy powinni uporać się dziś z angielską parą Peter Briggs/Tom Wolfenden.

Przypomnijmy również, że jutro – również na poziomie 1/8 finału – będziemy mogli emocjonować się meczami naszych mikstów. Paweł Pietryja i Aneta Wojtkowska zmierzą się z Mathiasem Christiansenem i Sarą Thygesen (Dania), a Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba zagrają z Antonem Kaisti i Jenny Nystrom (Finlandia).

1/16 finału debla męskiego:
Adam Cwalina/Miłosz Bochat – Oliver Schaller/Pierrick Deschenaux (Szwajcaria) 2:0 (21:9, 21:11)