Badminton – Mistrzostwa Europy: W Kolding zgasły światła

Dwa złote medale dla Danii, dwa dla Anglii, jeden dla Hiszpanii – tak prezentuje się klasyfikacja z Mistrzostw Europy badmintonistów, które odbyły się w duńskim Kolding. Niestety, zabrakło krążka dla reprezentantów Polski.

Najbliżej medalu spośród naszych reprezentantów byli Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba, którzy z rywalizacją mikstów pożegnali się na etapie ćwierćfinału. W tej konkurencji mecz o złoto rozegrały pomiędzy sobą dwie najwyżej rozstawione pary: Duńczycy Joachim Fischer Nielsen i Christinna Pedersen oraz Anglicy Chris Adcock i Gabrielle Adcock. Po emocjonującym, trzysetowym pojedynku, który rozstrzygnął się dopiero w ostatnich lotkach, złoty medal wywalczyło sobie małżeństwo Adcock. Anglicy zdołali pokonać bowiem Duńczyków 21:17, 18:21, 21:19.

Również Anglik – Rajiv Ouseph – triumfował w grze pojedynczej mężczyzn. Tam również doszło do angielsko-duńskiej potyczki w walce o złoty medal ME. Reprezentant gospodarzy – Anders Antonsen – mimo świetnej gry, w obu setach musiał kapitulować w końcówce, przegrywając w ten sposób tytuł Mistrza Europy.

Jeśli chodzi zaś o singiel kobiecy, tutaj równych sobie nie miała Hiszpanka Carolina Marin. Rozstawiona z „jedynką” badmintonistka w trakcie trwania mistrzostw nie przegrała ani jednej partii, udowadniając wszystkim, że na Starym Kontynencie nie ma sobie równych. W finale rozbiła 21:14, 21:12 Szkotkę Kirsty Gilmour.

Duńczycy drobne niepowodzenia w pozostałych kategoriach, powetowali sobie z nawiązką w deblu. U mężczyzn triumfowali Mathias Boe i Carsten Mogensen. Oni również całe Mistrzostwa Europy zdołali przejść bez porażki w żadnym z setów, a w finale pokonali… swoich rodaków – Madsa Konrada-Petersena i Madsa Pielera Koldinga.

W deblu kobiet natomiast tytuł Mistrzyń Europy wywalczyły sobie Kamilla Rytter Juhl i Christinna Pedersen. Dunki w trwającym przeszło godzinę meczu finałowym wydarły złote medale z rąk reprezentantek Bułgarii – Gabrieli i Stefanii Stoevych.

FINAŁY MISTRZOSTW EUROPY:

Singiel mężczyzn:
Rajiv Outseph (Anglia) – Anders Antonsen (Dania) 21:19, 21:19

Singiel kobiet:
Carolina Marin (Hiszpania) – Kirsty Gilmour (Szkocja) 21:14, 21:12

Debel mężczyzn:
Mathias Boe/Carsten Mogensen (Dania) – Madsa Konrad-Petersen/Mads Pieler Kolding (Dania) 21:16, 22:20

Debel kobiet:
Kamilla Rytter Juhl/Christinna Pedersen (Dania) – Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva (Bułgaria) 21:11, 15:21, 21:11

Mikst:
Chris Adcock/Gabrielle Adcock (Anglia) – Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (Dania) 21:17, 18:21, 21:19

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password