Badminton: Mnóstwo medali juniorów, srebro Morenia i Szkudlarczyka, czyli podsumowanie weekendu

Miniony weekend w badmintonowym świecie stał pod znakiem wielu ważnych turniejów, w których z różnym skutkiem stratowali Polacy. Najwięcej sukcesów odnieśli na Słowacji juniorzy, z medalem z Finlandii wracają Wojciech Szkudlarczyk i Łukasz Moreń.

Najważniejszy w hierarchii była należący do Superseries Hongkong Open, w którym jednak nie mieliśmy naszych reprezentantów. Trzy medale z Azji przywiozą Duńczycy – Kamilla Rytter Juhl i Christinna Pedersen wygrały debla kobiet, zaś Mathians Boe i Carsten Mogensen przegrali w finale z Japończykami Kamurą i Sonodą. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Joregensen. Także trzecie miejsce zajęła Carolina marin, która jesienią przezywa mały regres formy.

Wyniki Hongkong Open TUTAJ

W Glasgow rozgrywano Scottish Open. O nieudanym starcie Polaków pisaliśmy już w czwartek, ale na turnieju należącym do cyklu Grand Prix działy się bardzo ciekawe rzeczy. Singla panów wygrał 19-letni Anders Antonsen, medalista mistrzostw Europy juniorów z Lubina. Wygląda na to, że Duńczykom rośnie kolejna gwiazda, która wkrótce może zagrozić pozycji Jorgensena, czy Viktora Axelsena. Duńczycy wygrali też singla pań (Mette Poulsen – czyżby miały nastać lepsze czasy duńskiej gry pojedynczej pań?) i debla mężczyzn. Pozostałe tytuły pojechały do Malezji.

Wyniki Scottish Open TUTAJ

W Helsinkach grano w turnieju Finnish International, należącym do niskiej kategorii International Series. Startowało w Finlandii wielu Polaków, ale medal zdobyli oni tylko jeden. Wojciech Szkudlarczyk i Łukasz Moreń dopiero w finale przegrali z Duńczykami Jeppe Bay i Rasmus Kjaer. Pozostali nasi gracze nie zdołali awansować choćby do ćwierćfinału. Najbliżsi tego byli w deblach Krzysztof Jakowczuk i Przemysław Szydłowski oraz Magdalena Witek i Kornelia Marczak. I w tym turnieju dominowali badmintoniści z Danii, którzy gdziekolwiek startują, tam nie pozwalają rywalom na zbyt wiele.

Wyniki Finnish Open TUTAJ

Wyniki Polaków TUTAJ

Kadra Narodowa Juniorów przez 3 dni w Trencinie rywalizowała w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji. W kategorii U19 nasi reprezentanci świetnie poradzili sobie w grach podwójnych zdobywając 6 medali. W kategorii U17 udało się wywalczyć dwa brązowe medale, a w U15 złoto i  srebro. Oto nasi medaliści:

U19
Złoto:
Wiktoria Dąbczyńska/Aleksandra Goszczyńska.
Srebro:
Magdalena Świerczyńska/Zuzanna Glijer,
Paweł Smiłowski/Magdalena Świerczyńska,
Paweł Smiłowski/Robert Cybulski.
Brąz:
Robert Cybulski/Wiktoria Dabczyńska,
Radosław Wróbel/Izabela Pajek.

U17
Brąz:
Hanna Szymanska,
Kordian Kobylnik/Agnieszka Foryta.

U15
Złoto:
Karol Budny/Mikołaj Szymanowski
Srebro:
Julia Pławecka/Daria Zimnol

W tym tygodniu Polacy wystartują w Welsh Open (miedzy innymi Robert Mateusiak z Nadią Ziębą).

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password