Badminton – MŚJ: Azjatycki pogrom

Środa okazała się ostatnim dniem występu polskich badmintonistów na mistrzostwach świata juniorów w Yogyakarcie, Trzy pary, które przetrwały w turnieju, zostały wyeliminowane przez duety azjatyckie.

Tak się złożyło, że w turnieju zostały nam po jednym deblu chłopców, dziewcząt oraz mikst. Wszyscy trafili na rywali azjatyckich i to z tych krajów, które w badmintonie są tradycyjnie bardzo mocne – Indonezji i Tajlandii.

Liczyliśmy po cichu na niespodziankę, choć jedną. Jednak przepaść między światową czołówką a Polską jest jeszcze ogromna. Polakom w tych trzech starciach nie udało się wygrać choćby seta, tak naprawdę tylko Wiktoria Dąbczyńska i Ola Goszczyńska nawiązywały momentami (zwłaszcza w drugim secie) wyrównaną walkę z rywalkami. Jednak i one ostatecznie poległy w dwóch setach.

Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, ale już dziś można powiedzieć, że polską młodzież, tak przecież utalentowaną, czeka ogrom pracy, by liczyć się w światowym badmintonie. Dotyczy to zresztą większości nacji europejskich, które jak się wydaje wśród medalistów będą reprezentowane nader skromnie.

Wyniki:

Konrad Ploch/Aleksandra Goszczyńska – Rhan Kusharjanto/Siti Fadia Ramadhanti (Indonezja) 9:21, 10:21
Wiktoria Dąbczyńska/Aleksandra Goszczyńska – Thanapim Kaweenuntavong/Suphapich Silprakob (Tajlandia) 10:21, 16:21
Robert Cybulski/Tymoteusz Malik – Muhammad Fikri/Adnan Maulana (Indonezja) 9:21, 11:21

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password