Badminton – MŚJ: Pogrom singlistów, awans debla

Indywidualna część rozgrywanych w Yogyakarcie mistrzostw świata juniorów w badmintonie nie rozpoczęła się zbyt dobrze dla polskich singlistów. Odnieśli oni komplet porażek. Awans do drugiej rundy debla zanotowali natomiast Robert Cybulski i Tymoteusz Malik.

Radości dostarczyli nam dziś Robert Cybulski i Tymoteusz Malik wygrywając w dwóch wyrównanych setach z Amerykanami Ricky Liuzhou i Yuteng Wu (nazwiska nie pozostawiają wątpliwości co do pochodzenia rywali). W obu setach nasza para prowadziła od pierwszych wymian, momentami nawet bardzo wysoko – nawet sześcioma, czy dziewięcioma punktami. Zupełnie niepotrzebnie nasza para w końcówce pozwalała odrabiać straty, w pierwszej partii mieliśmy nawet remis. Na szczęście decydujące wymiany padały łupem Roberta i Tymoteusza. Kolejnymi rywalami będą Irakijczycy Karrar Hussein i Murtadha Talib.

Obaj nasi debliści zagrali dziś także w grze pojedynczej, lecz były to występy zdecydowanie mniej udane. Inna sprawa, że mieli rywali z górnej półki. Robert rozstawionego z jedynką Tajlandczyka Kunlavuta Vitidsama, zaś Tymoteusz Hindusa Gulshana Kumara. Oba mecze były jednostronnymi widowiskami, w których Polacy byli jedynie tłem dla rywali. Nie zdołali ani razu wyjść poza granice 10 punktów zdobytych w secie. Dystan między Azją a Polską w badmintonie wciąż pozostaje ogromny.

Potwierdziły to niestety nasze singlistki – Wiktoria Dąbczyńska i Ola Goszczyńska, które jutro wspólnie zagrają w deblu dziś bezdyskusyjnie uległy azjatyckim rywalkom. Wiktoria Hindusce gayatri Gopihand Pullela, a Ola Koreance Ga Eun Park. Po stronie zysków nasze dziewczęta nie zanotowały choćby jednego wygranego seta.

Niewiele lepiej poradzili sobie Polacy z rywalami europejskimi. Wiktoria Adamek uległa Line Christophersen z Danii, a Adam Szolc Turkowi Yazgan Celisir. O ile porażka Adamek nie jest zaskakująca, wszak Duńczycy to badmintonowa potęga, to porażka Szolca jest bolesna. Celisir to dobry zawodnik, grywający w turniejach seniorskich, jednak po Adamie spodziewaliśmy się więcej. Dzisiejszy mecz tylkko potwierdził słabą dyspozycję, którą prezentował w turnieju drużynowym.

Jutro do gry włączą się miksty i deble kobiece, mamy nadzieję, że będziemy mieli do przekazania więcej dobrych informacji. Dzisiejszy pogrom singlistów częściowo był spodziewany, niemniej liczyliśmy po cichu na ciut więcej.

Dzisiejsze wyniki Polaków:

Singiel dziewcząt:
Wiktoria Dąbczyńska – Gayatri Gopihand Pullela (Indie) 8:21, 12:21
Aleksandra Goszczyńska – Ga Eun Park (Korea Południowa) 3:21, 8:21
Wiktoria Adamek – Line Cristophersen (Dania) 17:21, 12:21

Singiel chłopców:
Robert Cybulski – Kunlavut Vitidsam (Tajlandia) 6:21, 8:21
Tymoteusz Malik – Kartikey Gulshan Kumar (Indie) 7:21, 9:21
Adam Szolc – Yazgan Celisir (Turcja) 11:21, 16:21

Debel chłopców
Adam Szolc/Konrad Ploch – Keita Chikugo/Naoki Yamada (Japonia) 12:21, 13:21
Robert Cybulski/Tymoteusz Malik – Ricky Liuzhou/Yuteng Wu (USA) 21:18, 21:18

Bartosz Szafran4913 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password