Badminton – MŚJ: Przegrywamy ze Szwecją, pozostaje walka o miejsce 13.

Polska drużyna mieszana przegrała ze Szwecją 0:3 w meczu ćwierćfinałowym o miejsca 9-16 w ramach mistrzostw świata juniorów w badmintonie. W tej sytuacji pozostaje nam walka o miejsce 13., a pierwszym rywalem będą Rosjanie.

Oczywiście spodziewaliśmy się, że to będzie trudny mecz, bo Szwedzi zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w rozgrywkach grupowych, mocno postraszyli Hindusów, w sumie niewiele im zabrakło do awansu do czołowej ósemki mistrzostw. Polscy trenerzy desygnowali do gry najmocniejszy skład, na jaki nas obecnie stać, spodziewaliśmy się więc wyrównanego meczu.

Zaczęło się od gry mieszanej, w której po naszej stronie zagrali Ola Goszczyńska i Robert Cybulski. W Indonezji z racji wieku nie mogli zagrać brązowi medaliści mistrzostw Europy juniorów Magdalena Świerczyńska i Paweł Śmiłowski, co z całą pewnością stanowiło osłabienie naszej drużyny. Ola i Robert zagrali bardzo ambitnie, szczególnie w drugim secie byli bliscy nprzechylenia szali na swoją korzyść, jednakże ostatecznie przegrali w dwóch setach z Carlem Harrbacka i Tildą Sjoo.

Nieco zawiódł Adam Szolc. Z Colinem Hammerbergiem w listopadzie ubiegłego roku po wyrównanym meczu wygrał na Hungarian junior, dziś był jednak tylko tłem dla doskonale dysponowanego rywala. Tylko na początku drugiego seta Polak był na niewielkim prowadzeniu, jednak Szwed bardzo szybko przejął inicjatywę i bardzo pewnie wygrał, podobnie zresztą jak w pierwszym secie.

Nieco więcej spodziewaliśmy się po Wiktorii Dąbczyńskiej, która ma nieomal identyczny ranking i doświadczenie jak jej rywalka Ashwathi Pillai. To był bardzo wyrównany mecz, zwłaszcza w drugim secie, który rozstrzygnął się w grze na przewagi. Jednak ostatnie słowo w obu partiach należało do Szwedki, co zakończyło mecz ze Szwedami.

Jeszcze dziś zagramy z Rosją o możliwość rywalizacji o 13. miejsce na mistrzostwach. To też będzie szalenie trudne spotkanie. Rosjanie przegrali dziś z Singapurem, ale urwali rywalom jeden punkt.

Polska – Szwecja 0:3
Aleksandra Goszczyńska/Robert Cybulski – Carl Harrbacka/Tilda Sjoo 12:21, 18:21
Adam Szolc – Colin Hammerberg 10:21, 8:21
Wiktoria Dąbczyńska – Ashwathi Pillai 17:21, 20:22