Badminton – MŚJ: Rosja też za mocna

Niestety nie ma dobrych wiadomości z Yogyakarty, gdzie rozgrywane są mistrzostwa świata juniorów w badmintonie. Nasza drużyna mieszana przegrała kolejny mecz – tym razem z Rosją i pozostanie jej walka o miejsce 15.

Rok temu w Bilbao nasza drużyna zajęła 15. miejsce, wiemy już, że wyniku tego tym razem nie poprawi. przegrana z Rosją zepchnęła Polaków do walki o tą właśnie lokatę. Zagramy o nią jutro z

Mecz zaczęły miksty i jak się potem okazało w tej właśnie grze Polacy byli najbliżsi zwycięstwa. Wiktoria Dąbczyńska i Robert Cybulski wygrali nawet pierwszego seta z Eleną Filippovą i Viktorem Kokhanovem, w drugim byli bliscy wygranej, przegrywając przez większość czasu zdołali doprowadzić do remisu po 19, ale ostatnie dwie wymiany zapisano na koncie Rosjan. W decydującej partii rywale dominowali na korcie w sposób bezdyskusyjny.

Po raz drugi wyszedł dziś na kort Adam Szolc i po raz drugi zszedł z niego ze spuszczoną głową. Rano przegrał ze Szwedem, teraz nie miał szans w walce z Georgii Karpovem. Rywal jest wyżej notowany, ale przewaga na boisku była wyraźniejsza niż mogłyby sugerować rankingowe cyferki. Szolc tylko na początku pierwszej partii nawiązywał walkę, od stanu po 5 i w całym drugim secie był niestety tłem dla solidnie grającego rywala.

Ostatnią nadzieją na „pozostanie w meczu” był męski debel. Robert Cybulski i Tymoteusz Malik zagrali z Mikhailem Lavrikovem i Nikitą lemeshko, który w lutym w sposób absolutny zdominował turniej Polish U17 International w Lubinie. Nadzieje na wygraną zostały rozwiane w ciągu 20 minut, w których Rosjanie narzucili naszej parze swoje warunki gry,

W meczu o 15. miejsce zagramy jutro z Hiszpanią lub Belgią. jutro poznamy też medalistów mistrzostw i podsumujemy turniej drużynowy.

Polska – Rosja 0:3
Robert Cybulski/Wiktoria Dąbczyńska – Elena Filippova/Viktor Kokhanov 21;19, 19:21, 21:10
Adam Szolc – Georgii Karpov 12:21, 8:21
Robert Cybulski/Tymoteusz Malik – Mikhail Lavrikov/Nikita Lemeshko 14:21, 12:21

Bartosz Szafran4745 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>