Badminton – MŚJ: Runda grupowa zakończona, zagramy ze Szwedami

Polscy młodzi badmintoniści rywalizujący w mistrzostwach świata drużyn mieszanych mają dziś wolny dzień (trenowali oczywiście), ale po zakończeniu rundy grupowej poznali kolejnych rywali w fazie pucharowej o miejsca 9-16. Jutro bladym świtem polskiego czasu zmierzą się ze Szwedami.

Jak już pisaliśmy drużyny startujące w mistrzostwach podzielone zostały na osiem grup (część na podgrupy). Zwycięzcy grup awansowali do ćwierćfinałów. W czołowej ósemce znalazło się miejsce dla siedmiu ekip azjatyckich i aktualnego mistrza Europy w tej kategorii wiekowej, Francji. W decydującym meczu barażowym Trójkolorowi pokonali 3:1 Singapur i było to jedyne europejskie zwycięstwo nacji europejskiej z azjatycką w starciu o awans do najlepszej ósemki. Polacy przegrali z Malezją, Rosjanie z Koreą Południową, Belgowie z Tajlandią, Hiszpanie z Indonezją. W grupach pięciozespołowych triumfowali Hindusi przed Szwecją, Japończycy przed Anglią i Chińczycy przed Tajwanem i Danią. Ci ostatni są największym zaskoczeniem mistrzostw, bo w najlepszym razie zajmą miejsce 17. Inna sprawa, że mieli wyjątkowo trudne losowanie.

Tak więc czołowa ósemka to Azja i Francja, w grupie walczących o miejsca 9-16 mamy nacje europejskie, Tajwan i Singapur. Polacy trafili w pierwszym meczu tej fazy na bardzo groźnych Szwedów, którzy w grupie pokonali Węgrów i Australijczyków, przegrali z Amerykanami i mocno postawili się Indiom (przegrana 2:3). Wygrana naszej drużyny jest realna, ale będzie to szalenie trudny mecz. Zależnie od wyniku starcia ze Szwedami trafimy albo na Rosjan, albo na Singapur. Mecz rozpocznie się o 3:30 czasu polskiego w czwartek. Na szczęście dla obu europejskich ekip gra w środku nocy stanowić będzie równą trudność. Kolejne starcie – z Singapurem lub Rosją także jutro, ale po południu.

Zestawienie par ćwierćfinałowych:

1-8 miejsce:
Korea – Francja
Malezja – Indie
Japonia – Tajlandia
Indonezja – Chiny

9-16. miejsce
Polska – Szwecja
Rosja – Singapur
Anglia – Belgia
Tajwan – Hiszpania

17-24 miejsce:
Kanada – Szkocja
Nowa Zelandia – USA
Makau – Filipiny
Dania – Brazylia

25-32 miejsce
Niemcy – RPA
Norwegia – Węgry
Łotwa – Słowacja
Finlandia – Hongkong

Bartosz Szafran4865 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password