Badminton – MŚJ: Udany dzień polskich duetów!

To był dobry dzień dla polskich badmintonistów startujących na juniorskich mistrzostwach świata. Nasze pary odniosły pięć zwycięstw (jedno walkowerem) i tylko trzy porażki. W turnieju pozostały Wiktoria Dąbczyńska z Olą Goszczyńską, Goszczyńska z Konradem Plochem i Tymoteusz Malik z Robertem Cybulskim.

W grze mieszanej rozegrano dziś dwie rundy. Robert Cybulski i Wiktoria Dąbczyńska w pierwszej pokonali po kapitalnym meczu wyżej notowanych rywali z Hongkongu Mak Pak Ngai i Yau Mau Ying. Pierwsze dwa sety walczące pary zgodnie podzieliły między siebie. W pierwszym lepsi byli Wiktoria i Robert, przeciwnicy zrewanżowali się w partii drugiej tym samym. Losy tego pojedynku ważyły się do ostatniej wymiany trzeciego seta,  co ciekawe na prowadzeniu częściej była para z Hongkongu. Jednak od stanu po 19 polska para wygrała dwie wymiany, zapewniając sobie wygraną i awans do II rundy.

Robert i Wiktoria w drugiej rundzie zmierzyli się z chińską parą Zijian Di/Zhuxian Zhang. Chiny to absolutna badmintonowa potęga i nawet nierozstawione pary są kandydatami do medali na każdej mistrzowskiej imprezie. Pomimo iż reprezentanci Polski starali się walczyć, przewaga rywali w tym pojedynku od początku do końca była bezsprzeczna. W rezultacie to Azjaci zakończyli mecz w dwóch setach.

Kłopotów z wygraną w I rundzie nie mieli Konrad Ploch i Aleksandra Goszczyńska. Irakijczycy Bassam Tahseen Abdelrahim i Jana Ashraf  odprawieni zostali w dwóch krótkich setach, nie wychodząc poza granice 10 punktów. Rozochoceni efektownym zwycięstwem Konrad i Ola zagrali bardzo dobrze i w II rundzie. Belgowie Jona van Nieuvkerke i Joke de Langhe to zdecydowanie bardziej renomowani rywale, a jednak musieli uznać wyższość polskiej pary.  W obu wyrównanych setach nasz mikst lepiej rozgrywał końcówki, zwyciężając w minimalnych rozmiarach. Kolejnymi rywalami będą rozstawieni z trójką Indonezyjczycy Rehan Kusharjanto i Siti Ramadhanti.

Trzecia nasza para – Iza Pajek i Tymoteusz Malik po dość wyrównanej grze musiała uznać wyższość Anglików Rory Eastona i Annie Lado.

Bez większych problemów do III rundy debla chłopców awansowali Tymoteusz Malik i Robert Cybulski. Nie mieli wymagających rywali, byli nimi Irakijczycy Karrar Hussein i Murtadha Talib. Nasz debel mecz rozegrał po profesorsku, nie oddając inicjatywy egzotycznym rywalom ani na moment. Jutro, w III rundzie przeciwnicy będą już wyraźnie groźniejsi – Indonezyjczycy Muhammad Fikri i Adnan Maulana.

Bez gry do III rundy debla dziewcząt awansowały rozstawione z 11. Wiktoria Dąbczyńsa i Ola Goszczyńska – rywalki z Filipin Sarah Joy Barredo i Alyssa Geverjuan oddały mecz walkowerem. W II rundzie Polki zmierzą si z tajlandzką parą Thanapim Kaweenutavong/Suphapich Silprakob – mecz jutro.

Odpadły za to Wiktoria Adamek i Izabela Pajek, przegrywając wyraźnie z parą z Hongkongu Yuet Yee Leung/Yau Mau Ying. Pierwszy set był jeszcze stosunkowo wyrównany, Polki nie pozwoliły rywalkom na zbudowanie znaczącej przewagi, jednak ostatecznie przegrały do 15. W drugiej partii było już gorzej, o czym świadczy zdobytych ledwie 9 punktów.

Mikst:

I runda
Robert Cybulski/Wiktoria Dąbczyńska – Mak Pak Ngai/Yau Mau Ying (Hongkong) 21:18, 15:21, 21:19
Konrad Ploch/Aleksandra Goszczyńska – Bassam Tahseen Abdelrahim/Jana Ashraf 21:7, 21:9
Tymoteusz Malik/Izabela Pajek – Rory Easton/Annie Lado (Anglia) 12:21, 16:21

II runda
Robert Cybulski/Wiktoria Dąbczyńska – Zijian Di/Zhuxian Zhang (Chiny) 0:2 (10:21, 15:21)
Konrad Ploch/Aleksandra Goszczyńska – Jona van Nieuvkerke/Joke de Langhe (Belgia) 21:18, 23:21

Debel mężczyzn

II runda
Robert Cybulski/Tymoteusz Malik – Karrar Hussein/Murtadha Talib (Irak) 21:9, 21:12

Debel kobiet

II runda
Wiktoria Adamek/Izabela Pajek – Yuet Yee Leung/Yau Mau Ying (Hongkong) 15:21, 9:21
Wiktoria Dąbczyńska/Aleksandra Goszczyńska – Sarah Joy Barredo/Alyssa Geverjuan (Filipiny) walkower

Bartosz Szafran4711 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.