Badminton – MŚJ: Zderzenie z malezyjską ścianą

Nie doczekaliśmy się sensacji w meczu barażowym o wejście do czołowej ósemki juniorskich mistrzostw świata drużyn mieszanych w badmintonie. Polska przegrała 0:3 z Malezją i zagra o miejsca 9-16.

Malezja to badmintonowa potęga w każdej kategorii wiekowej. Polacy rzadko mają okazję grać z rywalami z tej półki, a jak już do tego dojdzie, na ogół przegrywają. Niestety to jest inny poziom, inna gra. Trudno więc było szczerze liczyć na wygraną polskiej, utalentowanej przecież i szalenie ambitnej młodzieży. Trenerzy reprezentacji wystawili do gry nieco eksperymentalny z Adamem Szolcem i Wiktorią Adamek w singlach.

Przypomnijmy, że o ile w fazie grupowej w każdym meczu rozgrywanych jest pięć gier, to w fazie pucharowej mecz kończy się, kiedy jedna z drużyn zdobędzie trzy punkty – na przykład przy stanie 3:0. Zasada ta miała niestety zastosowanie w meczu Polaków z Malezyjczykami. Ani nasz mikst w składzie Robert Cybuslki/Wiktoria Dąbczyńska, ani nasi singliści nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalami. Przegrali mecz bez wygranego seta, ale z całą pewnością zebrali bezcenne doświadczenie. Wszak grali z rywalami, którzy na koncie mają medale najważniejszych imprez juniorskich (w tym tytuł mistrzyni świata jak Goh Jin Wei) i doskonale radzą sobie w turniejach seniorskich niższych (na razie) kategorii.

Pozostaje nam walka o jak najwyższą lokatę w grupie drużyn rywalizujących o miejsca 9-16 w mistrzostwach. Dokładną drabinkę poznamy jutro, po zakończeniu fazy grupowej.

Polska – Malezja 0:3
Robert Cybulski/Wiktoria Dąbczyńska – Eng Cheong Ng/Ee Wei Toh 11:21, 8:21
Adam Szolc – Jun Hao Leong 9:21, 7:21
Wiktoria Adamek – Goh Jin Wei 4:21, 5:21

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password