Badminton: Niezła passa debli w Austrii, Narel w Gwatemali

W stolicy Austrii rozpoczęły się dziś kolejne zawody badmintonowego cyklu International Challenge, w których wystartowało sporo polskich badmintonistów. Natomiast Anna Narel w poszukiwaniu punktów wybrała się aż do… Gwatemali. 

Dziś w Wiedniu rozgrywano mecze pierwszej rundy. Niestety nie popisał się nasz kandydat do startu na igrzyskach olimpijskich w Rio w singlu Adrian Dziółko. Polak gładko przegrał z Ukraińcem Artemem Pochtarewem i nie wzbogaci swojego dorobku w rankingu olimpijskim. Dziółko w dzisiejszym notowaniu tego rankingu zajmuje 55. miejsce, wśród kwalifikujących się na igrzyska jest 27. Niby bezpieczna lokata, ale trzeba uważać, bo marzec jest bardzo bogaty w wysoko punktowane turnieje. Lepiej spisał się Michał Rogalski, który ma już niewielkie szanse na wyprzedzenie Dziółki. Pokonał w dwóch setach Jacoba Nilssona i o ćwierćfinał zagra jutro z Japończykiem Kante Tsuneyama. We wczorajszych eliminacjach przepadł nasz trzeci singlista – michał Walentek uległ Szwajcarowi Benediktowi Schallerowi.

W mikście reprezentują nas Paweł Pietryja i Aneta Wojtkowska. Nasza para po ładnej grze pokonała duet z Tajwanu – Chun Wei Chen i Su Yu Chen. Azjaci zagrali ze sobą pierwszy raz na arenie międzynarodwej, ale gra z parami z tego kontynentu zawsze jest trudna. Jutro rywalami będą Chińczycy Pei Tianyi i Xia Chunyu.

Aż trzy deble z Polski zobaczyliśmy na wiedeńskich kortach. Paweł Pietryja i Wojciech Szkudlarczyk w dwóch setach wygrali z francuską parą Vincent Espen i Samson Gradt-Urban. Jutro na nasz debel czeka trudne zadanie – gra z rozstawionymi z numerem 3. Niemcami Michaelem Fuschsem i Johannesem Schoettlerem. Świetną dyspozycję pokazali Adam Cwalina i Przemysław Wacha. nasz najlepszy debel,będący już bardo blisko olimpijskiej nominacji bezdyskusyjnie rozgromił Szwajcarów Mathiasa Bonny i Christiana Kirchmayra. W drugiej rundzie rywalami będą Tajwańczycy Li Wei Po i Ming Tse Yang. Nasz trzeci debel  – Miłosz Bochat i Łukasz Moreń niestety wysoko przegrał z Japończykami Takuro Hoki i Yugo Kobayashi.

Wyniki Polaków w Austrii TUTAJ

Anna Narel obrała zupełnie inną drogę szukania punktów, które pozwoliłyby jej na awans na igrzyska olimpijskie w Rio. Otóż wybrała się na cykl turniejów do Ameryki Łacińskiej i Południowej. O punkty tam łatwiej niż w Europie, a liczone one są tak samo. W tym tygodniu nasza singlistka jest w Gwatemali. Około północy naszego czasu rozegrała pierwszy mecz – z rozstawioną z jedynką Brazylijką Lohaynny Vicente. Niestety Brazylijka, notowana w pierwszej setce rankingu BWF, okazała sie lepsza – po długim, zaciętym, trzysetowym boju.

Bartosz Szafran4791 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Arnold

Arnold Zdebiak

Grzegorz

Grzegorz Kossakowski

Łukasz

Łukasz Miedzik

Krzysztof

Krzysztof Tylkowski

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password