Badminton – Norwegian International: Dziółko i debel w dobrej formie

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

W Sandefjord odbyły się dziś gry eliminacyjne turnieju Norwegian International. Z korzystnej strony pokazali się w nich Adrian Dziółko oraz debel Paweł Śmiłowski – Przemysław Szydłowski. 

Nasz olimpijczyk z Rio wraca na międzynarodową arenę po przerwie spowodowanej kontuzją, musi więc przebijać się przez eliminacje. Dotąd nie stanowiło to problemu i podobnie było w Norwegii. Dziółko bez straty seta pokonał trzech rywali – dwóch Duńczyka Jeppe Bruna, Szweda Karele Erikssona i Łotysza Leona Seiwalda. Jutro w pierwszej rundzie zmierzy się z Norwegiem Mariusem Myhre.

Pozostałą piątka naszych singlistów poległa na różnych etapach eliminacji. Mateusz Danielak i Krzystzof Jakowczuk dotarli do decydującej trzeciej rundy, ale tam musieli uznać wyższość odpowiednio Szweda Viktora Aglindera i Duńczyka Davida Kima. W drugiej rundzie zakończył grę Mateusz Świerczyński po przegranej z Finem Joonasem Korhonenem. Bez wygranego meczu wrócą do Polski Patryk Kopeć i Alan Ostrowski.

Bez większych problemów do turnieju głównego przebili się Paweł Śmiłowski i Przemysłąw Szydłowski. Polacy pokonali Norwegów Christophera Hamnesa i Ole Hermana Imseta oraz Szwedów Martina Frossberga i Marcusa Moore. W pierwszej rundzie turnieju zasadniczego zmierzą się z Kopeciem i Ostrowskim, którzy awansowali bez eliminacji (zwolniło się dla nich miejsce w głównej drabince).

Nasza jedynaczka w eliminacjach singla Pań Oliwia Socha w pierwszej rundzie otrzymała walkowera od Węgierki Bianki Bukoviczki, ale w decydującym meczu uległa po wyrównanej grze Norweżce  Verze Ellingsen.

W turnieju głównym zobaczymy jutro jeszcze Michała Rogalskiego i Mateusza Dubowskiego, debel Magdalena Świerczyńska – Magdalena Witek oraz miksty Szydłowski/Witek i Śmiłowski/Świerczyńska.

Wyniki Polaków w Norwegian International znajdziecie TUTAJ

Bartosz Szafran4843 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password