Badminton – Norwegian International: Świetna dyspozycja Polaków

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

 

To był bardzo dobry dzień dla polskich badmintonistów startujących w turnieju Norwegian International. W efekcie naszych zawodników zobaczymy aż w czterech jutrzejszych ćwierćfinałach.

Oczywiście najbardziej liczyliśmy na Adriana Dziółkę, który wraca powoli do swojej pełnej dyspozycji i w takim turnieju powinien uchodzić za jednego z faworytów. Olimpijczyk z Rio nie zawiódł, choć by awansować do czołowej ósemki musiał rozegrać dwa trzysetowe wyrównane mecze. Najpierw pokonał faworyta gospodarzy, rozstawionego z ósemką Maruisa Myhre. Norweg bardzo pewnie wygrał pierwszego seta, ale w kolejnych dwóch górę wzięła konsekwentna gra Dziółki. Wygrane do 18 i do 15 dały Polakowi drugą rundę, a w niej rywalem był Dinuka Karunaratna ze Sri Lanki. I w tym meczu najsłabszy w wykonaniu naszego badmintonisty był pierwszy set, przegrany do 17. Potem z wymiany na wymianę gra Dziółki wyglądała lepiej i stąd wygrane partie do 18 i do 10. W ćwierćfinale rywalem będzie Duńczyk Dawid Kim.

Łatwiejszą drogę do ćwierćfinału miał Michał Rogalski. W pierwszej rundzie rozgromił niezłego przecież Szwajcara Christiana Kirchmayra, w drugiej partii pozwalając mu na zdobycie raptem sześciu punktów. Nieco więcej wysiłku musiał włożyć Rogalski w mecz II rundy z Hindusem Sahilem Sipani, niemniej sprawę załatwił także w dwóch setach. Jutro zmierzy się w walce o półfinał z Duńczykiem Joshą Eipe.

Trzeci nasz singlista, uczestnik sierpniowych mistrzostw świata w Glasgow, Mateusz Dubowski rywalizację zakończył w pierwszej rundzie przegrywając z innym badmintonistą ze Sri Lanki, rozstawionym z  dwójką Niluką Karunaratne, którego pamiętamy z igrzysk w Rio. Niestety o ile pierwszy set był wyrównany, przegrany przez Polaka na przewagi, to w drugim przewaga rywala była bardzo wyraźna, stąd porażka 8:21.

Świetny dzień zaliczyli Magdalena Świerczyńska i Paweł Śmiłowski. Medaliści tegorocznych mistrzostw Europy juniorów w pierwszej rundzie miksta pokonali Norwegów Carla Morka i Elisę Wiborg, choć w pierwszym secie musieli wspiąć się na wyżyny umiejętności, by na przewagi zapisać go na swoim koncie. W drugim secie było już dużo łatwiej. Kapitalnie zagrał nasz mikst w II rundzie, gdzie rywalami byli rozstawieni z dwójką Anglicy Matthew Clare i Victoria Williams. Pierwszego seta na swoją korzyść rozstrzygnęli faworyci, ale w kolejnych dwóch kapitalnie grająca polska para nie dała rywalom większych możliwości wygranej. W nagrodę Magda i Paweł o półfinał zagrają z Duńczykami Lesse Molhede i Alexandrą Boeje.

Dodatkowo zarówno Świerczyńska, jak i Śmiłowski wystarali się o dobre wyniki w deblach. Magda gra tu z Magdaleną Witek i w pierwszej rundzie nasza para bez większych kłopotów odesłała do szatni Norweżkę Jeanette Svendsen i Szwedkę Malin Andreson. W walce o ćwierćfinał zmierzyły się z rozstawionymi z jedynką Anglikami Jenny Moore i Victorią Williams. Angielki, notowane w pierwszej setce rankingu BWF okazały się zdecydowanie lepsze, zwyciężając w niespełna pół godziny do 13 i do 8.

Natomiast Paweł startuje w Norwegii z Przemysławem Szydłowskim. W pierwszej rundzie, w bratobójczym boju, trzeba przyznać wyrównanym, okazali się lepsi od Patryka Kopcia i Alana Ostrowskiego. W jednym z ostatnich meczów dnia nasz duet zagrał z rywalami z Danii – Joelem Eipe i Philipem Seerupem. Jeszcze w pierwszej partii zmęczeni Polacy byli równorzędnymi przeciwnikami, przegrali minimalnie, dwoma punktami. W drugim dało znać zmęczenie długim dniem i znaczną ilością gier. Rywale wygrali do 10 i zameldowali się w najlepszej ósemce turnieju.

Stawkę polskich ćwierćfinalistów uzupełniają Szydłowski i Witek, którzy zagrali dziś dwie ciężkie trzysetówki – najpierw z Duńczykami Niclasem Matiasenem i Gabriellą Boeje (tu mieli nawet lotkę meczową w drugim secie, ale jej nie wykorzystali i musieli garć „decidera”), a potem z Norwegami Magnusem Christiansenem i Natalie Sivertsen. W ćwierćfinale przeciwnikami będą Anglicy – rozstawieni z jedynką Gregory Mairs i Jenny Moore.

Wyniki Poalków na Norwegian International znajdziecie TUTAJ

 

Bartosz Szafran4838 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password