Badminton – Norwegian Open: Wszyscy Polacy odpadli

To nie był dobry występ polskich badmintonistów na turnieju Norwegian Open. Nikomu nie udała się sztuka wygrania dwóch meczów, co oznacza, że ćwierćfinały turnieju odbędą się bez Polaków.

Jedną wygraną zanotowała Weronika Grudzina. Nasza singlistka szybko uporała się w pierwszej rundzie z reprezentantką gospodarzy Vilde Espeseth. W dwóch setach Norweżka ugrała łącznie 19 punktów. W drugiej rundzie rywalką Grudziny byłą rozstawiona z numerem 1. Kate Foo Kune z Mauritiusu. O ile jeszcze w pierwszym secie Polka toczyła w miarę wyrównaną grę, to w drugim została całkowicie zdominowana przez rywalką, zdobywając ledwie 9 punktów.

Drugie polskie dziś zwycięstwo było udziałem Mateusza Biernackiego i Krzysztofa Jakowczuka. Nasz debel bez problemu wyeliminował Norwegów Tobiasa Kromke i Mada Maruma. W walce o ćwierćfinał zdecydowanie lepsi okazali się rozstawieni z jedynką Finowie Henri Aarnio i Iikka Heino.

Bezdyskusyjnie zawiedli nasi singliści, nie zdobywając nawet seta. Mateusz Biernacki przegrał z Joonasem Korhonenm z Finlandii, a Mateusz Świerczyński z Duńczykiem Ditlevem Jaegerem Holmem. Do dyspozycji kolegów dostosowała się Karolina Gajos, przegrywając z Finką Anną Paavolą. W tym wypadku na plus można zapisać Gajos wygraną w drugim secie. Czarę goryczy dopełnili Maciej Ociepa i Gajos, przegrywając w dwóch setach z Finami Antonem Kaisti i Janny Nystroem.

Wyniki Polaków w Norwegian Open TUTAJ

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password