Badminton – Swiss Open: Piękny sukces Adama i Miłosza

Bardzo miłą niespodziankę sprawili w II rundzie należącego do cyklu Grand Prix Gold badmintonowego Swiss Open Adam Cwalina i Miłosz Bochat. Polska para wyeliminowała rozstawionych z siódemką Tajwańczyków i zameldowała się w ćwierćfinale turnieju.

Dzisiejsza wygrana i awans do ćwierćfinału turnieju rangi Grand Prix Gold (druga w hierarchii) to największy sukces polskiej pary, która rozpoczęła wspólną grę wkrótce po igrzyskach w Rio. Kilka lat temu w wywiadzie dla naszego portalu Adam Cwalina zapytany o największy polski badmintonowy talent bez wahania wskazał Miłosza Bochata. Teraz ci dwaj panowie grają razem i to połączenie rutyny z młodością może okazać się mieszanką wybuchową. Dziś wysadziło z turnieju Tajwańczyków Lu Ching Yao i Yang Po Han, notowanych w rankingu światowym BWF na 18, miejscu, w szwajcarskim turnieju rozstawionych z siódemką.

Mecz trwał ponad godzinę i bez wątpienia był ozdobą dzisiejszego dnia w Bazylei. Od początku pierwszego seta gra toczyła się na zasadzie „punkt za punkt”, Azjaci tylko na moment odskoczyli na trzy „oczka” przewagi, ale nasza para szybko doprowadziła do remisu. Polacy jako pierwsi mieli lotkę setową, ale kolejne trzy wymiany wygrali Tajwańczycy, zapisując pierwszy set na swoim koncie.

Kolejne dwa sety miały bardzo zbliżony przebieg. Na początku przewagę budowali Lu i Yang, dochodziła ona nawet do 4 punktów, ale Adam i Miłosz doprowadzali do remisu tuż przed przerwą techniczną. Potem toczyła się wymiana ciosów, w której górą byłą to jedna, to druga para. Decydujące końcówki w obu przypadkach lepiej rozgrywali Polacy, stan meczu wyrównali przy drugiej lotce setowej, a awans do ćwierćfinału zapewnili sobie już przy pierwszej okazji, chwilę wcześniej popisując się serią czterech z rzędu wygranych wymian.

Jutro około 20 w ćwierćfinale zmierzą się z Chińczykami Liu Cheng i Nan Zhang. Czysto teoretycznie powinno być łatwiej, bo Chińczycy w rankingu są niżej od dzisiejszych rywali polskiego debla, ale Nan Zhang to jeden z najlepszych obecnie specjalistów od gier podwójnych na świecie. Z Liu Chengiem gra od niedawna, a ze swoim poprzednim partnerem (Haifeng Fu) zdobył olimpijskie złoto w Rio, w dorobku ma też dwa krążki z igrzysk w mikście z Yunlei Zhao, nie licząc trzech tytułów mistrza świata także w grze mieszanej. Zwycięstwa w cyklu Superseries w deblu i mikście trudno zliczyć. Jak spadać to z wysokiego konia, ale czemu nie pokusić się o kolejną niespodziankę?

Milosz BOCHAT Poland
Adam CWALINA Poland
Chinese Taipei LU Ching Yao [7]
Chinese Taipei YANG Po Han
20-22 21-19 21-17

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password