Badminton: Polacy dominują w Hatzor International

Polscy singliści w sile czterech awansowali do ćwierćfinału badmintonowego turnieju Hatzor International. W gronie walczących o końcowy triumf pozostali też Oliwia Socha oraz mikst Maciej Ociepa – Agnieszka Foryta.

Izraelski turniej nie należy ani do najwyżej punktowanych, ani do najmocniej obsadzonych. Niemniej pięciu zawodników z jednego kraju w czołowej ósemce to rzadkość. Być może byłaby i szóstka, gdyby nie losowanie, które w II rundzie skojarzyło Krzysztofa Jakowczuka i Mateusza Danielaka. Z tej bratobójczej walki zwycięsko wyszedł Jakowczuk i jutro o półfinał zagra z rozstawionym z jedynką Izraelczykiem Danielem Chislovem.

W ćwierćfinale także dojdzie do pojedynku polsko – polskiego. Będący głównym faworytem do końcowego zwycięstwa w turnieju Adrian Dziółko  zagra z Marcinem Nowakiem. Dziś nasz olimpijczyk z Rio najpierw rozgromił rozstawionego z piątką Cypryjczyka Eliasa Nicolau, a potem bez problemu wyeliminował reprezentanta gospodarzy Jonathana Levita. Natomiast Nowak w pokonanym polu pozostawił Rosjanina Vladimira Nikulova i Greka Iliasa Xanthou.

Kto wie, czy w Hatzor nie dojdzie do powtórki z finału turnieju GPG w Nadarzynie. Mateusz Świerczyński, który w niedzielę przegrał w nim po kapitalnym, pełnym zwrotów sytuacji meczu z Dziółką, dziś zanotował dwa zwycięstwa – oba dwusetowe – z Bułgarem Lilianem Mihaylovem i Czechem Ondrejem Kralem. Ćwierćfinałowym rywalem Mateusza będzie Słoweniec Andraz Krapez.

Z Krapezem w drugiej rundzie poległ Michał kikosicki, który przebijał się tu przez eliminacje, a w pierwszej rundzie odesłał z kwitkiem Izraelczyka Maxima Grinbalta. Odpadł też w II rundzie Mateusz Biernacki, który po wygranej z Cypryjczykiem George Erotokritou musiał uznać wyższość innego Słoweńca, Mihy Ivancica.

Drabinka singla mężczyzn TUTAJ

Debiutująca na międzynarodowej seniorskiej arenie Oliwia Socha w pierwszej rundzie miała wolny los, w drugiej zaś pokonała w dwóch setach Noe Buller z Izraela. Jutro o półfinał zagra z Rosjanką Anastazją Semenovą.

Bez większych kłopotów do grona najlepszych ośmiu par turnieju awansowali Maciej Ociepa i Agnieszka Foryta. Nasz mikst wypunktował Izraelczyków Leona Pugacha i Anastasię Bantish, a jutro zmierzy się z Rosjanami – Nikulovem i Semenovą.

Bartosz Szafran4913 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password