Badminton – Polish International: Polacy mocno odsiani w eliminacjach

Od eliminacji rozpoczął się drugi najważniejszy międzynarodowy turniej badmintonowy w Polsce – Varcolor Polish International. W Bieruniu do gier przystąpiło wielu młodych i starszych reprezentantów Polski. Sztuka awansu udała się bardzo niewielu, ale i tak od jutra czeka nasz bardzo interesujący turniej główny. 

W singlu mężczyzn żadnemu z Polaków nie udało się awansować do turnieju głównego. Najbliżej tego sukcesu był Mateusz Biernacki, który w decydującej trzeciej rundzie przegrał z Duńczykiem Mikkelem Mikkelsenem. Większość polskich zawodników przegrywała w drugiej rundzie, niektórzy odpadali już w pierwszej. Bez eliminacji w głównej drabince znaleźli się Mateusz Świerczyński i Mateusz Dubowski.

Sztuka awansu do turnieju głównego udała się za to dwóm polskim singlistkom. Szczególnie cieszy awans młodziutkiej, grającej jeszcze w gronie juniorów Wiktorii Dąbczyńskiej, która dziś bez większych kłopotów pokonała dwie wyżej notowane rywalki. Awansowała też Weronika Grudzina, a bez eliminacji w turnieju głównym znalazła się Karolina Gajos. Świetnie poradziła sobie Dąbczyńska także w eliminacjach debla, w którym zagrała z równie młodą Aleksandrą Goszczyńską. Polki wygrały dwa pojedynki nie tracąc seta. W turnieju głównym bez eliminacji znalazły się cztery inne polskie duety.

W deblu mężczyzn przez kwalifikacje przebrnęli tylko Patryk Kopeć i Bartosz Markiewicz.  Jutro do gry przystąpi łącznie sześć polskich par w tym dwie, którym przyglądać się będziemy ze szczególnym zainteresowaniem. Po zakończeniu reprezentacyjnej kariery przez Przemka Wachę, Adam Cwalina zagra z Miłoszem Bochatem. Paweł Pietryja natomiast powalczy w parze z Przemysławem Szydłowskim.

Wśród czterech par mieszanych, które wygrały dzisiejsze eliminacje nie ma Polaków. W głównej drabince mamy trzy duety, w tym rozstawionych z dwójką Pietryję i Anetę Wojtkowską.

Dzisiejsze wyniki Polaków TUTAJ

Bartosz Szafran4767 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password