Badminton – Polish International: Wojtkowska i Pietryja w półfinale

Aneta Wojtkowska i Paweł Pietryja awansowali do półfinału badmintonowego  turnieju Polish International rozgrywanego w Bieruniu. Sztuka ta nie udała się Weronice Grudzinie. Tak więc gospodarze turnieju pozostaną z jednym krązkiem – jakiego koloru tego dowiemy się wieczorem lub jutro.

Wojtkowska i Pietryja rozstaieni są w turnieju z numerem 2. W dzisiejszym porannym ćwierćfinale zagrali z groźnymi Duńczykami Kristofferem Knudsenem i Emilie Juul Moller. O sile duńskiego badmintona nie trzeba wiele pisać, ale dziś moc i to potężną pokazała polska para. Tylko do połowy pierwszego seta rywale dotrzymywali kroku dobrze dysponowanym Polakom, momentami nawet prowadzili. Jednak od stanu po 14 Aneta i Paweł oddali tylko jedną wymianę, zwyciężając do 15. Kapitalną serię kontynuował nasz mikst na początku drugiego seta, kiedy od remisu 1:1 zdobył dziewięć punktów z rzędu. Duńczycy po przerwie technicznej nieco otrząsnęli się z przewagi Polaków, ale odwrócić losów meczu nie byli w stanie – uzbierali łącznie raptem osiem punktów. Półfinałowymi rywalami naszej pary będą Czesi Jakub Bitman i Alzbeta Basova.

W sumie niewiele zabrakło do ćwierćfinałowego zwycięstwa Weronice Grudzinie. Nasza singlistka stoczyła bardzo wyrównany bój z wyżej notowaną Szkotką Julie MacPherson. W drugim secie miała nawet szanse na wygraną i przedłużenie szans na awans do czołowej czwórki o kolejną partię, jednak ostatecznie w grze na przewagi lepsza okazałą się Szkotka. Trzeba jednak powiedzieć, że występ Weroniki w Bieruniu uznać należy za bardzo udany.

Bartosz Szafran4772 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password