Badminton – Polish Junior 2018: Dobre gry singlistów w pierwszym dniu

Pierwszą ważną imprezą badmintonową w naszym kraju w tym roku jest zainaugurowany dziś w Przemyślu Polish Junior. W pierwszym dniu toczono gry jedynie w grach pojedynczych, a nasi reprezentanci prezentowali się bardzo przyzwoicie.

U pań zagrano jedną rundę. Joanna Podedworny pokonała Bułgarkę Tetianę Petkovą, zwłaszcza w pierwszym secie będąc zawodniczką absolutnie dominującą na korcie. Także z Bułgarką i także z dobrym efektem grała Zuzanna Parysz. Polka pokonała Selin Bakalovą w dwóch wyrównanych setach. W drugiej rundzie zagra Zuzia z Karoliną Szubert, która stoczyła dziś bardzo wyrównany bój z Bialorusinką Varoniką Tarusavą. W pierwszej partii nasza badmintonistka przegrała… 28:30. W drugiej partii z dużym trudem wygrała do 18. Dopiero w decydującej części meczu zdominowała rywalkę, zwyciężając do 11. Trzech setów do awansu potrzebowała też Anna Duda, która Czeszce Marie Ruzickovej oddała drugą partię (pierwszą wygrała na przewagi), by w trzeciej pozwolić rywalce na ledwie pięciopunktową zdobycz. Kolejną trzysetówkę zafundowała nam Dominika Chojnacka, ale jej mecz różnił się od dwóch poprzednich tym, że najbardziej wyrównana byłą decydująca partia. Słowaczka Alexandra Remenova poległą dopiero przy stanie 22:24. W drugiej rundzie znalazła się też Ida Wiśniewska, pokonując Ukrainkę Polinę Tkach.

Odpadły za to Klaudia Bukowińska, Magdalena Kulska, Julia Pławecka, Anna Czuchra, Aleksandra Radziszewska, Ola Pająk, Zuzanna Jankowska, Arianna Biel, Dagmara Pękala i Daria Zimnol.

Drabinka turnieju kobiet TUTAJ

Juniorzy zagrali dziś dwie rundy. Do trzeciej fazy turnieju awansowała szóstka Polaków. Najłatwiej mial Szymon Sztokfisz, który w pierwszej rundzie miał wolny los, a w drugiej wygrał walkowerem od Bułgara Nikoli Koleva. Dwa mecze wygrał Bartosz Gałązka. Najpierw pokonał Chorwata Josipa Meglica, a potem wyeliminował Miłosza Miernika, który z kolei miał wolny los w pierwszej rundzie. Jutro Gałązka znów stanie do bratobójczej walki, bo jego rywalem będzie Kajetan Jeziak, który w II rundzie (w pierwszej wolny los) sprawił miłą niespodziankę, eliminując rozstawionego z 15-tką Węgra Mate Balinta. Nieomal identyczną drogę przebył dziś Patryk Kordek, który na początek dnia wyeliminował w dwóch setach Czecha Mateja Rzeplinskiego, a w II rundzie stoczył zwycięski bój z reprezentacyjnym kolegą, Andrzejem Niczyporukiem. W III rundzie zagra też Artur Gwiazdowski, który w jedynym swoim dzisiejszym pojedynku pokonał Słoweńca Klemena Lesnicara, choć po pierwszym secie, wygranym przez rywala do 11 wydawało się, że nasz zawodnik pożegna się  z przemyskim turniejem. Dwa ciężkie, trzysetowe boje stoczył dziś Maciej Matusz – najpierw wyeliminował Mołdawianina Ivana Skurikhina, a potem okazał się lepszy od Mikołaja Szymanowskiego.

Oprócz wspomnianych już przegranych w potyczkach polsko – polskich rywalizację w Polish Junior 2018 zakończyli Wiktor Trecki, przegrywając z rozstawionym z dwójką Węgrem Balazsem Papai, Karol Budny, Aleksander Dzwonnik, Nestor Gabrysiak. Michał Matysiak. Maciej Chojnacki rozgromiony przez turniejową „jedynkę”, Ukraińca Danylo Bonsiuka oraz Szymon Maciąg.

Drabinka turnieju mężczyzn TUTAJ

Jutro do gry wkraczają deble i miksty, na koniec dnia poznamy komplet ćwierćfinalistów Polish Junior.

 

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password