Badminton – Polish Junior: Dużo nas w 1/8 finału

Dziś w Przemyślu poznaliśmy kompletny skład 1/8 finału turnieju YONEX Polish Junior 2018. W sobotnich grach, które wyłonią medalistów zobaczymy całe mnóstwo Polaków, głównie w grach podwójnych.

Najliczniej i najmocniej obsadzony jest w Przemyślu singiel chłopców. Do wyłonienia czołowej szesnastki potrzeba było trzech rund, w czwartej znalazło się miejsce dla dwóch Polaków. Kajetan Jeziak, który w Przemyślu radzi sobie znakomicie nieco niespodziewanie wyeliminował Bartosza Gałązkę. Mecz miał trzy sety, ale tylko w drugim gra była wyrównana i zakończyła się wygraną Gałązki. Pierwszy i trzeci zdominował zdecydowanie Jeziak, wygrywając do 13 i do 7. W walce o ćwierćfinał jego rywalem będzie rozstawiony z jedynką Ukrainiec Danylo Bonsiuk. Szansę na podium ma nadal też Artur Gwiazdowski, który dziś wygrał w dwóch równych setach z Czechem Jiri Kralem. Jutro zmierzy się z robiącym tu furorę Salwadorczykiem Urielem Canjura Artiga.

Maciej Matusz przegrał dziś ze Colinem Hemmerbergiem, którego pamiętamy ze znakomitej postawy rok temu na turnieju w Imielinie. Szwed rozstawiony jest tu z czternastką, ale naszemu singliście nie dał najmniejszych szans. Pozostali dwaj nasi reprezentanci także przegrali z wyżej notowanymi, rozstawionymi rywalami – Szymon Sztokfisz po bardzo zaciętym meczu (21:23 w decydującym secie) ze Szwajcarem Nicolasem Muellerem (8), a Patryk Kordek z turniejową siódemką – Niemcem Mathiasem Kicklitzem.

Drabinka singla chłopców TUTAJ

Jedynie Zuzanna Parysz pozostała nam w turnieju gry pojedynczej dziewcząt. W drugiej rundzie pokonała w trzech setach Karolinę Szubert. Z pozostałych Polek najbliżej awansu była Ida Wiśniewska, pokonana w trzech wyrównanych setach przez Ukrainkę Valyeriya Masaylo. Dominika Chojnacka, Anna Duda i joanna Podedworny w meczach II rundy nie ugrały nawet seta.

Drabinka singla dziewcząt TUTAJ

W deblu dziewcząt rozegrano dziś I rundę. Wolny las miały w niej Agnieszka Foryta i Ida Wiśniewska. Zwycięstwa odniosły natomiast Laura Bujak i Anna Duda, Paulina Hankiewicz i Dominika Kwaśnik oraz Magdalena Kulska i Zuzanna Parysz. Pozostałe nasze duety zanotowały porażki.

Drabinka debla dziewcząt TUTAJ

Bez gry w 1/8 finału męskiego debla znaleźli się Bartosz Gałązka i Maciej Matusz oraz rozstawieni z trójką Szymon Sztokfisz i Wiktor Trecki. Trzy polskie pary awans do szesnastki wywalczyły na korcie. Nestor Gabrysiak i Michał Matysiak pokonali Czechów Tomasa Abrahama i Jana Kralicka, Karol Budny i Szymon Maciąg rozgromili duet mołdawsko – ukraiński Ivan Skurikhin/Vitalii Sokol, zaś Aleksander Dzwonnik i Miłosz Miernik uporali się z Czechami Tomasem Matulą i Matejem Rzeplinskim. W ten sposób polskie męskie deble nie zaznały dziś goryczy porażki.

Drabinka debla chłopców TUTAJ

Dziś rozegrano także 1. rundę miksta. Była ona w pewnym sensie meczem Polska – Ukraina, który zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy. Zwycięstwa z rywalami zza wschodniej granicy odnieśli Artur Gwiazdowski z Zuzanną Jankowską, Michał Matysiak z Aleksandrą Pająk oraz Szymon Sztokfisz z Magdaleną Kulską. Goryczy porażki z Ukraińcami zaznali natomiast Karol Budny z Dagmarą Pękalą oraz Miłosz Miernik z Joanną Dorawą. W drugiej rundzie zgrają także Maciej Matusz z Karoliną Szubert, Kajetan Jeziak z Dominiką Chojnacką oraz Nestor Gabrysiak z Agnieszką Forytą.

Drabinka gry mieszanej TUTAJ

Turniej można oglądać na kanałach youtube: Boisko 1. , Boisko 2.

 

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password