Badminton – Polish Junior International: Cztery polskie finały

Polscy młodzi badmintoniści mają cztery (i pół) szansy na końcowe zwycięstwo w rozgrywanym w Imielinie turnieju Polish Junior International. Tylko w singlu mężczyzn finał odbędzie się bez udziału naszego reprezentanta. Dzisiejsze mecze, a zwłaszcza półfinały stały na bardzo wysokim poziomie i były szalenie emocjonujące.

Najbardziej zapracowana była dziś, a jakże Wiktora Dąbczyńska, grając pięć meczów i awansując do dwóch finałów. Kapitalnie zawodniczka z Suchedniowa zagrała w singlu. W doskonałym stylu odprawiła w szybkich dwusetowych meczach Mołdawiankę Elenę Diordiev i Ukrainkę Tevgeniye Paksyutovą. Jutro w finale zagra z młodziutką, ale bardzo utalentowaną Węgierką Vivien Sandorhazi (na zdjęciu powyżej). Decydujące starcie będzie nba pewno efektownym widowiskiem. W mikście wraz z Robertem Cybulskim także zagra Wiktoria o końcowy triumf. Dziś nasza para wyeliminowała dwa inne polskie miksty – najpierw Wojciecha Sajdoka i Zuzannę Parysz, a w półfinale Konrada Płocha i Aleksandrę Goszczyńską. Rywalami w finale będą Danylo Bosniuk i Paksyutova, która pała chęcią rewanżu za przegraną w singlu.

Nie powiodło się tylko w deblu. W ćwierćfinale, grając ze swoją reprezentacyjną partnerką, Aleksandrą Goszczyńską, przegrały w ćwierćfinale z Białorusinką Anastasiai i Polką Karoliną Szubert. Polsko-białoruski duet zagra ostatecznie w finale, bo w półfinale pokonał kolejny polski duet – Magdalenę Kulską i Zuzanną Parysz. Szansę na pomszczenie koleżanek w finale będą miały Wiktoria Adamek i Izabela Pajek, które dziś bardzo przekonująco wyeliminowały pary z Mołdawii i Słowacji.

Bardzo ciekawe rzeczy działy się też w męskiej części turnieju. Polskę reprezentować będą w finale Robert Cybulski i Adam Szolc (powyżej), rozstawieni w turnieju z jedynką. Nasz debel stoczył dziś dwa trzysetowe horrory, które do czerwoności rozgrzały publiczność. Najpierw wyeliminowali Jakuba Girenia i Michała Sobolewskiego, a w półfinale okazali się minimalnie (dwoma punktami) lepsi od Adriana Jaśkowiaka i Tymoteusza Malika. W finale zagrają ze Szwedami Colinem Hammerbergiem i Oskarem Svensonem. Przesympatyczni goście ze Szwecji w półfinale pokonali także po dreszczowcu Konrada Płocha i Radosława Wróbla.

Hammerberg spędził dziś w czasie półfinałów na korcie blisko 100 minut. Kilkadziesiąt minut przed wspomnianym półfinałem debla zagrał w walce o finał singla z Ukraińcem Danylo Bosniukiem. To był na pewno najdłuższy jak dotąd mecz turnieju, a moim subiektywnym zdaniem i stojący na najwyższym poziomie sportowym. Wygrał Ukrainiec i jutro zagra o końcowy trium z Czechem Janem Loudą, który dziś w ćwierćfinale stracił pierwszego seta w tym turnieju – na rzecz Fina Antona Monnberga.

Wyniki dzisiejszych ćwierćfinałów i finałów TUTAJ. Zestawienie jutrzejszych finałów TUTAJ

A poniżej można obejrzeć transmisję z kortu 1., na którym rozegrano najciekawsze ćwierćfinały i półfinały. Na kanale Badminton Polska jutro także na żywo transmisja z meczów finałowych.


Bartosz Szafran4784 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password