Badminton – Polish Junior International: Znamy ćwierćfinalistów turnieju w Imielinie

Po blisko 10 godzinach rywalizacji poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów badmintonowego Polish Junior International. W walce pozostało sporo polskich debli i mikstów, zdecydowanie gorzej sprawa wygląda w singlach.

Jedyną polską singlistką, która zagra o najwyższe laury jest Wiktoria Dąbczyńska. Zawodniczka z Suchedniowa wygrała dziś z Aleksandrą Ptak w dwóch setach i jutro zagra z Eleną Diordiev z Mołdawii. Swoje mecze przegrały Zuzanna Parysz z Ukrainką Anastasiyą Prozorovą, Laura Bujak z Mołdawianką Vladą Gynga, Magdalena Kulska z Paviną Krpatovą, a Hanna Szymańska z rozstawioną z jedynką Węgierką Vivien Sandorhazi. Nasze zawodniczki przegrywały nieznacznie, tak jakby gościnne ściany hali w Imielinie nie chciały wspierać gospodarzy.

Wśród juniorów w grze został już tylko Adam Szolc, pokonując Słowaka Andreja Antoskę. Jutro rywalem w ćwierćfinale będzie rozstawiony z dwójką Ukrainiec Danylo Bonsuk, który dziś wyeliminował Adriana Jaśkowiaka. Przegrał swój mecz 1/8 finału Michał Sobolewski, choć pierwszego seta ze Szwedem Colinem Hammarbergiem wygrał do 19. Zawiódł nieco rozstawiony z czwórką Robert Cybulski, przegrywając z innym Szwedem, Oskarem Svenssonem. To był jeden z najbardziej ekscytujących meczów dnia, Szwed w decydującej partii wygrał 23:21. Bez szans z rozstawionym z jedynką Czechem Janem Loudą był Łukasz Cimosz – w dwóch setach zebrał raptem 17 punktów.

Zdecydowanie lepiej sprawa wygląda w grach podwójnych. Wiktoria Dąbczyńska prócz singla zagra jeszcze w dwóch ćwierćfinałach – w mikście z Robertem Cybulskim i w deblu z Aleksandrą Goszczyńską. Nasze reprezentacyjne duety swoje mecze wygrały w różnym stylu. Mikst namęczył się w trzysetowym boju z Czechami Jirim Vajsejtlem i Pavliną Krpatovą, a debel rozgromił z uśmiechem na ustach inną polską parę – Ariannę Biel i Barbarę Knopek. W ćwierćfinałach Wiktoria i Robert zagrają z Wojciechem Sajdokiem i Zuzanną Parysz, a debel z Białorusinką Anastasiai Khomich i Karoliną Szubert.

Poza wymienionymi już parami zagra jutro jeszcze sporo polskich duetów. W mikście w ćwierćfinałach mamy sześć par, ustawienie drabinki powoduje, że co najmniej dwa duety z naszego kraju staną na podium. Pięć i pół pary mamy w ósemce debla pań. Tu także mamy jedno podium zapewnione – w południe na kort wyjdą Magdalena Kulska z Zuzanną Parysz przeciwko Aleksandrze Felskiej i Weronice Kościółek. Mamy w walce o medale także pięć polskich debli męskich z rozstawionymi z jedynką Robertem Cybulskim i Adamem Szolcem na czele. I tu także los skojarzył dwukrotnie dwie nasze pary w jednej „ćwiartce”.

Zestawienie jutrzejszych ćwierćfinałów znajdziecie TUTAJ. Serdecznie zapraszamy kibiców do pięknej hali w Imielinie. Nasi zawodni czekają na wsparcie kibiców. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.

Bezpośrednia transmisja z jutrzejszych półfinałów (od 15:00) i niedzielnych finałów na kanale Badminton Polska

Bartosz Szafran4791 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Arnold

Arnold Zdebiak

Grzegorz

Grzegorz Kossakowski

Łukasz

Łukasz Miedzik

Krzysztof

Krzysztof Tylkowski

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password