Badminton – Polish Junior International: Dobry początek polskich singlistów

W pierwszym dniu badmintonowego Polish Junior International rozegrano dwie rundy gier pojedynczych. Bardzo dobrze radzili sobie polscy badmintoniści, którzy licznie zameldowali się w 1/8 finału.

Turniej ma bardzo uroczystą oprawę i świetną organizację, co podkreślają także goście z zagranicy. Uroczyste otwarcie zaszczycili swoją obecnością włodarze miasta i gminy Imielin, co podkreśla wysoką rangę zawodów.

Wśród juniorek najbardziej liczymy na dobry występ rozstawionej z dwójką Wiktorii Dąbczyńskiej. Nasza liderka nie zawiodła, wygrywając mecz drugiej rundy (w pierwszej miała wolny los) z Czeszką Van Coppenolee z 21:7 i 21:10. W czołowej szesnastce turnieju mamy jeszcze kilka naszych reprezentantek:  Aleksandrę Ptak, która zagra właśnie z Dąbczyńską, Zuzannę Parysz, Laurę Bujak, która dziś przeszłą dwie rundy nie wychodząc na kort (wolny los i walkower), Magdalenę Kulską i Hannę Szymańską.

W singlu juniorów w 1/8 finału mamy sześciu naszych zawodników. Łukasz Cimosz pokonał dziś w pięknym, zaciętym meczu Wojciecha Sajdoka i zagra jutro z rozstawionym z jedynkę Janem Loudą z Czech. Rozstawiony z czwórką Robert Cybulski w pierwszej rundzie miał wolny los, w drugie wyeliminował Piotra Gajdę, jutro zagra ze Szwedem Oskarem Svenssonem. Dwa trzysetowe boje stoczył Michał Sobolewski, najpierw eliminując Tymoteusza Malika, potem Węgra Balazsa Papaia. Kolejnym jego rywalem będzie Szwed Colin Hammerberg. O ćwierćfinał zagrają też Adam Szolc, Adrian Jaśkowiak i Norbert Świerk.

Jutro gry zaczną też deble i miksty. Tam także liczymy na dobre wyniki polskich par. Turniej potrwa do niedzieli.

Wyniki Polaków TUTAJ

Bartosz Szafran4791 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Arnold

Arnold Zdebiak

Grzegorz

Grzegorz Kossakowski

Łukasz

Łukasz Miedzik

Krzysztof

Krzysztof Tylkowski

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password