Badminton – Polish Junior: Tylko dwa polskie półfinały

Debel Bartosz Gałązka i Maciej Matusz oraz mikst Maciej Matusz i Karolina Szubert awansowali do półfinałów szalenie mocno i licznie obsadzonego turnieju VICTOR Polish Junior 2018. Pozostali nasi badmintoniści pożegnali się już z Przemyślem. 

Foto Piotr Kopyt za zgodą

W singlu mężczyzn w IV rundzie mieliśmy dwóch reprezentantów. Kajetan Jeziak otrzymał srogą lekcję badmintona od rozstawionego z jedynką Danylo Bosniuka. Ukrainiec w pierwszym secie pozwolił naszemu graczowi na zdobycie czterech punktów, w drugim ośmiu. Niewiele więcej namęczył się w ćwierćfinale i wydaje się, że trudno mu będzie w tym turnieju zagrozić. Artur Gwiazdowski uległ natomiast rozstawionemu z czwórką Salwadorczykowi Urielowi Cajnura Artiga, w pierwszym secie będą równorzędnym przeciwnikiem dla wyżej notowanego rywala. Artiga także zagra w półfinale, właśnie z Bonsiukiem. Drugą parę półfinałową stworzą jutro rano Niemiec Lukas Resch i Szwed Colin Hammerberg.

Drabinka singla chłopców TUTAJ

Jedyna Polka w 1/8 finału singla dziewcząt, Zuzanna Parysz nie zdołała awansować do ćwierćfinału. Dość wyraźnie przegrała z rozstawioną z trójką Czeszką Terezą Svabikovą, która potem przegrała z Nezlican Inci. Turczynka o finał zagra z rozstawioną z jedynką Vivien Sandorhazi z Węgier, która w turnieju nie straciła jeszcze seta, a jedyną, która jej się postawiła była w ćwierćfinale Japonka Miu Nirasawa. W drugim półfinale zagra druga z Japonek, Mashiro Yoshikawa z Anastasiią Shapovalovą, która wcześniej wyeliminowała Rekę Madarasz, Węgierkę rozstawioną z numerem 2.

Drabinka singla dziewcząt TUTAJ

Druga runda debla chłopców byłą udana dla polskich par. Nestor Gabrysiak i Michał Matysiak wyeliminowali rozstawionych z jedynką Ukraińców Gliba Beketova i Ivana Medinskiego i to w dwóch naprawdę dobrze zagranych setach. Bartosz Gałązka i Maciej Matusz pokonali po zaciętym meczu Szweda Marcusa Bomana i Fina Victora Lindahla. Trzecią polską parą w ćwierćfinale byli Szymon Sztokfisz i Wiktor Trecki, którzy pokonali w bratobójczej walce Karola Budnego i Szymona Maciąga.

Z tych trzech par tylko jedna awansowała do półfinału. Gałązka i Matusz okazali się wyraźnie lepsi od Hiszpanów Ernesto Baschwitza i Tomasa Toledano. Także z Hiszpanami grali Gabrysiak i Matysiak, ale tu lepsi okazali się Marc Cardona i Miguel San Luis. I to z nimi przyjdzie jutro grać o finał Gałązce i Matuszowi. Sztokfisz i Trecki niespodziewanie przegrali z Andrejem Antoską i Jakubem Horakiem po meczu, trwającym blisko godzinę, co w kategoriach juniorskich nie jest częste. Pierwszego seta Słowacy wygrali 28:26, w drugim lepsi byli Polacy w stosunku 21:18, w decydującej partii wszystko znów rozstrzygnęło się w samej końcówce, wygranej przez naszych sąsiadów do 19. W półfinale Słowacy zmierzą się ze Słoweńcami Klemenem Lesnicarem i Domenem Lonzaricem.

Drabinka debla chłopców TUTAJ

Tylko jednemu polskiemu deblowi dziewcząt udało się awansować do ćwierćfinału. Magdalena Kulska i Zuzanna Parysz w II rundzie okazały się lepsze od Słowaczek Alexandry Remenovej i Mii Tarcalovej. Jednak marzenia o półfinale i podium wybiły im Japonki Miu Nirasawa i Mashiro Yoshikawa, wygrywając z Polkami do 13 i do 15. Pozostałe nasze pary poległy w walce o ósemkę turnieju. Paulina Hankiewicz i Dominika Kwaśnik po długim trzysetowym meczu uległy Rosjankom Anastazji Osjanienko i Anastasii Shapovalovej, Laura Bujak i Anna Duda nie dały rady Mołdawiance Vladze Gyndze, grającej w Przemyślu ze Słowenką Petrą Polanc, a Agnieszka Foryta i Ida Wiśniewska zostały wręcz zmiecione z kortu przez Ukrainki Valeriyę Masaylo i Darię Poidę. Gynga i Polanc w półfinale zagrają z głownymi faworytkami do końcowego triumfu – Węgierką Vivien Sandorhazi i Czeszką Terezą Svabikovą. W drugiej parze Japonki zagrają z pogromczyniami Hankiewicz i Kwaśnik.

Drabinka debla dziewcząt TUTAJ

Świetnie gra w Przemyślu mikst Maciej Matusz – Karolina Szubert. Polska para w II rundzie wyeliminowała rozstawionych z dwójką Słoweńców Iana Spillera i Petrę Polanc, w obu setach zwyciężając do 18. W ćwierćfinale zadanie okazało się trudniejsze, bo Nestor Gabrysiak i Agnieszka Foryta (wcześniej pokonali Kajetana Jeziaka i Dominikę Chojnacką 21:17 i 21:12) też bardzo chcieli zmieścić się na podium. Wyszło z tego przednie, trzysetowe widowisko, które rozstrzygnęło się dopiero w końcówce trzeciej partii,. lepiej rozegranej przez Matusza i Szubert. W jutrzejszym półfinale Polacy zagrają z Ukraińcami Danylo Bonsiukiem i Valeriyą Masaylo, którzy w II rundzie wyeliminowali Szymona Sztokfisza i Magdę Kulską. Drugą parę półfinałową stworzą Bułgarzy Iliyan Styanov i Hristomira Popovska oraz Niemcy Lukas Resch i Miranda Wilson. Dwie pozostałe polskie pary – Artur Gwiazdowski z Zuzanną Jankowską i Michał Matysiak z Aleksandrą Pająk przegrali mecze II rundy.

Drabinka miksta TUTAJ

Turniej można oglądać na kanałach youtube: Boisko 1. , Boisko 2.

Zestawienie jutrzejszych półfinałów TUTAJ

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password