Badminton – Polish Open: Niezłe występy Polaków w eliminacjach

W warszawskiej Arenie Ursynów rozpoczął się dziś najważniejszy polski turniej badmintonowy, należący do cyklu International Challenge Polish Open. W eliminacjach wystartowało mnóstwo Polaków, z których części udało się przebić do turnieju głównego. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Wiktoria Dąbczyńska.

Singiel mężczyzn

Tylko jednemu z naszych singlistów udało się przebić przez trzy rundy eliminacji. Krzysztof Jakowczuk pokonał kolejno  Anglika Hugo Jardima, Izraelczyka Jonathana Levita i Ukraińca Oleksandra Szmundiaka. W decydującej rundzie odpadli Mateusz Biernacki przegrywając z Ukraińcem Kyrylo Leonovem i Hubert Pączek, który przegrał ze Słowakiem Milanem Dratvą.

Singiel kobiet

Wiktoria Dąbczyńska wygrała z Moniką Radovską, a potem pokonała Agatę Świst i jako jedyna z Polek awansowała do turnieju głównego. O jedną wygraną za mało odniosła Magdalena Kulska, która w decydującym meczu przegrała z Ukrainką Valerią Rudakową. Pozostała Polki odpadły w pierwszej rundzie eliminacji.

Debel mężczyzn

Wśród ośmiu par walczących o dwa miejsca w turnieju głównym siedem było z Polski. W „górnej” połowie drabinki najlepsi okazali się Aleksander Jabłoński i Piotr Wasiluk, a w dolnej Malezyjczycy Tang jie Chen i Wei Chong Man, którzy w decydującym meczu pokonali Robera Cybulskiego i Pawła Śmiłowskiego.

Debel kobiet

Wśród szesnastu par, które przystąpiły do eliminacji większość była polskich. Bez gry (dzięki przesunięciom w głównej drabince) awans uzyskały Agata wist i grająca z nią Łotyszka Monika Radovska. Z korekcji głównej drabinki skorzystały też Wiktoria Dąbczyńska i Aleksandra Goszczyńska, ktore do awansu potrzebowały jednej wygranej – zadanie wykonały pokonując parę polsko – szkocką Magdalena Janiaczyk-Viktoria Tsvetanova. W turnieju głównym znalazły się też Kornelia Marczak z Magdaleną Witek i Daniela Bielińska i Dorota Matysiak.

Mikst

Rewelacyjnie zaprezentowali się Robert Cybulski i Wiktoria Dąbczyńska, co bardzo dobrze wróży przed zaczynającym się wkrótce mistrzostwami Europy juniorów. Nasz młoda para w pierwszej rundzie wyeliminowała rozstawionych z jedynka Tajwańczyków Ming Tse Yang i Chien Hui Yu, a w drugiej bez większych problemów uporała się z inną polską parą Marcinem Wnukiem i Martą Jewtuch. Awans do turnieju głównego uzyskali też Michał Szymczak z Małgorzatą Janiaczyk oraz Milosz Bochat i Agnieszka Wojtkowska, którzy bardzo pewnie wyeliminowali pary z Czech i z Białorusi.

Dzisiejsze wynik Polaków TUTAJ

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password