Badminton – Polish Open: Znamy ćwierćfinalistów

W drugim dniu Polish Open poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów najważniejszego polskiego turnieju badmintonowego. Polacy wypadli przeciętnie – ci co mieli awansować awansowali, ale z małymi wyjątkami nie doczekaliśmy się miłych niespodzianek ze strony naszych graczy. 

Aż trzy pary z Polski mamy w ćwierćfinale miksta. Zgodnie z planem kłopotów z awansem do sobotnich gier nie mieli rozstawieni z jedynką Robert Mateusiak i Nadia Zięba. W pierwszej rundzie mieli wolny los, w drugiej w dwóch setach odprawili Duńczyków Mathiasa Bay-Smidta i Alexandrę Boeje. O półfinał zagrają nasi faworyci z Miłoszem Bochatem i Agnieszką Wojtkowską, którzy zaprezentowali dziś wyśmienitą formę. W pierwszej rundzie pokonali parę z Tajwanu, w drugiej wyeliminowali Malezyjczyków – obie pary teoretycznie wyżej notowane. Nie stracili w tych dwóch meczach nawet seta. Jutro faworytami będą Robert i Nadia, ale zwycięstwo łątwo im nie przyjdzie. O dużym szczęściu mogą mówić Michał Szymczyk i Małgorzata Janiaczyk, którzy w pierwszej rundzie mieli wolny los, choć przebijali się przez wczorajsze eliminacje, a w drugiej zwyciężyli po wyrównanej grze Macieja Ociepę i Karolinę Gajos. Nie poradziły sobie nasze juniorskie pary – w pierwszej rundzie odpadli i Paweł Śmiłowski z Magdaleną Świerczyńską i Robert Cybulski z Wiktorią Dąbczyńską. Aż cztery pary do ćwierćfinałów wprowadzili Tajwańczycy.

Dwumecz polsko-tajwański zapowiada się w ćwierćfinałach debla panów. Milosz Bochat i Adam Cwalina po ćwierćfinale Swiss Open należą w Warszawie do naszych największych nadziei na końcowe zwycięstwo. W pierwszej rundzie mieli wolny los, w drugiej stoczyli długi, trzysetowy, ale, co najważniejsze, zwycięski bój z Indonezyjczykami Wahyu Arya Pangkaryanira i Ade Yusuf Santoso. Jutro rywalami będą rozstawieni z trójką Liao Min Chun i Cheng Heng Su. Dwie wygrane zanotowali dziś Wojciech Szkudlarczyk i Łukasz Moreń. Najpierw pokonali Norwegów Fredrika i Jespera Kristiansenów, a potem Duńczyków – Mathiasa Bay-Smidta i Frederika Soegaarda. Rywalami w walce o czołową czwórkę będą Li Wei Po i Ming Tse Yang (rozstawieni z numerem 2.). Jeden mecz wygrali Aleksander Jabłoński i Piotr Wasiluk – w pokonanym polu pozostawili Mateusza Danielaka i Marcina Nowaka. W 1/8 finału lepsi od Polaków okazali się Rosjanie Konstantin Abramow i Alexandr Zinczenko. Pozostałe nasze pary odpadły w pierwszej rundzie.

Bez Polek odbędą się ćwierćfinały debla pań. Najbliżej tego sukcesu były Kornelia Marczak i Magdalena Witek, które miały wolny los w pierwszej rundzie, a w drugiej uległy (wysoko) parze z Tajwanu. Podobnie Agata Świst grająca z Łotyszką Moniką Radovską po wolnej pierwszej rundzie, w drugiej musiała uznać wyższość pary z Azji – dokładnie z Indonezji. Na pierwszej rundzie gry zakończyły Wiktoria Dąbczyńska z Aleksandrą Goszczyńską oraz Daniela Bielińska z Dorotą Matysiak. Podobnie jak w pozostałych grach podwójnych w ćwierćfinałach dominują Azjtaki, przede wszystkim Tajwanki.

Niespecjalnie wiodło się Polakom w grach pojedynczych. Można powiedzieć, że „niespecjalnie” to określenie eufemistyczne. W walce pozostał już tylko Michał Rogalski, który wyeliminował Indonezyjczyka Henrikho Kho Wibowo i Holendra Nicka Fransmana. Mateusz Dubowski rozegrał jedną wymianę w meczu ze Słowakiem Milanem Dratvą, po czym skreczował. Krzysztof Jakowczuk zagrał cały mecz, ale okazał się gorszy od Malezyjczyka Jia Wei Tan, choć obaj wczoraj grali w eliminacjach. W ćwierćfinałach mamy przedstawicieli aż ośmiu krajów. Bez zwycięstwa start w Polish Open zakończyły polskie singlistki. Nasza jedynaczka, Wiktoria Dąbczyńska wygrała pierwszą partię spotkania I rundy z Terezą Svabikovą, ale Czeszka okazał się lepsza w kolejnych dwóch setach. W czołowej ósemce mamy trzy Rosjanki, ale faworytkami wydają się być Szkotka Kirsty Gilmour i Indonezyjka Hanna Ramadini.

Wyniki Polaków TUTAJ

Zestawienie jutrzejszych ćwierćfinałów TUTAJ

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password