Badminton: Prądziński i Rudziński wygrywają Iceland International!

Paweł Prądziński i Jan Rudziński bardzo dobrze zaprezentowali się w badmintonowym turnieju Iceland International. Nasz debel po trzech dniach rywalizacji stanął na najwyższym stopniu podium!

Bardzo dobrze polska para zagrała w sobotę. Przed południem, w meczu ćwierćfinałowym Paweł Prądziński i Jan Rudziński uporali się w w dwóch bardzo wyrównanych setach z Davidem Bjornssonem i Kristoferem Finssonem. Zdecydowanie niżej notowana w rankingu BWF islandzka para sprawiła sporo kłopotów naszemu deblowi, nie pozwoliła Polakom na moment dekoncentracji, nie traciła dystansu od pierwszej do ostatniej wymiany. Ostatecznie w obu setach nasz duet okazywał się lepszy w stosunku 21:18. co dało awans do półfinału.

Tam czekali rozstawieni z dwójką Fredrik i Jesper Kristianesn. Norwegowie notowani są na początku drugiej setki rankingu BWF, byli więc faworytami tego pojedynku. Jak się okazało faworytami jedynie „papierowymi” bo dobrze dysponowani Polacy pokonali ich w dwóch setach, zwłaszcza w pierwszej partii będąc parą wyraźnie lepszą.

W finale rywalami byli Anglicy Zach Russ i Steven Stallwood. Mecz przyniósł wiele emocji, zwłaszcza w piewszym secie, wygranym przez Pawła i Jana 24:22. Drugą partię bardzo wyraźnie wygrali Anglicy i wydawało się, że są bliżsi końcowego triumfu. Jednak w decydującym secie role się odrówciły. Poalcy dominowali na korcie, popełniali bardzo niewiele błędów i wygrali do 16, zaewniając sobie puchar za wygraną w Iceland International. To największy sukces w krótkiej karierze tej pary.

Wyniki Polaków TUTAJ

Bartosz Szafran4784 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>