Badminton – Prague Open: Brąz Cwaliny i Bochata

Adam Cwalina i Miłosz Bochat zajęli trzecie miejsce w turnieju Prague Open. W dzisiejszym półfinale nasz debel przegrał z Duńczykami Mathiaem Bay-Schimidt i Frederikiem Soegaardem 18:21, 17:21.

Polacy lepiej zaczęli pojedynek półfinałowy. Po kilku minutach gry prowadzili 9:5, ale na tym zakończyła się dobra gra naszej pary. Duńczycy wygrali kolejnych sześć wymian i na przerwę techniczną zeszli z dwupunktowym prowadzeniem. Adam z Miłoszem zdołali jeszcze na chwilę wyrównać, ale to było wszystko, co można dobrego napisać o pierwszym secie. Rywale z wymiany na wymianę przejmowali inicjatywę, zwyciężając ostatecznie do 18.

Podobnie sprawy się miały w drugiej partii. Prowadzenie polskiej pary w początkach tej części gry i seria punktów Duńczyków przed przerwą techniczną, która nastąpiła przy ich prowadzeniu 11:7. Część strat Polacy odrobili, doszli nawet na dystans dwóch wygranych wymian, ale do końcowych fragmentów seta i meczu nie udało im się dogonić rywali. Przegrali ostatecznie 17:21, notując pierwsze międzynarodowe podium we wspólnej historii.

Półfinał Prague Open MD
Mathias BAY-SMIDT Denmark
Frederik SØGAARD Denmark
Poland Milosz BOCHAT
Poland Adam CWALINA
21-18 21-17

Wyniki dzisiejszych półfinałów i finałów Prague Open TUTAJ

Bartosz Szafran4778 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password