Badminton – Prague Open: Dubowski i debel bliscy turnieju głównego

Bardzo liczne zgłoszenia do turnieju Prague Open spowodowały, że gry eliminacyjne trzeba było rozłożyć na „półtora dnia” – dokończone zostaną jutro rano. Bliscy awansu są Mateusz Dubowski i debel Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk.

By wylonić zwcyięzców eliminacji w singlu potrzeba aż trzech rund. Dwie rozegrano dziś i dobrze w nich spisał się Mateusz Dubowski, pokonując Szweda Morgana Lidmana i Francuza Vincenta Medinę. Oba pojedynki były dość wyrównane, jednak Polak nie stracił w nich nawet seta. Jutro w decydującej rundzie eliminacji zagra z kolejnym Francuzem Pierrickiem Cajjotem.

Nie powiodło się za to dwóm innym naszym singlistom. Obaj odpadli w pierwszej rundzie eliminacji. Michał Walentek uległ Gian Chip Goh z Malezji, zaś Mateusz Świerczyński przegrał z Matthew Carder ze Szkocji. W obu przypadkach rywale byi wyraźnie lepsi.

Dwie rundy kwalifikacji zaplanowano w deblu mężczyzn. Wojciech Szkudlarczyk i Łukasz Moreń dziś nie mieli większych kłopotów z wyeliminowaniem pary Czechów Jakuba Bitmana i Pavla Drancaka – sprawę załatwili w dwóch szybkich setach. W meczu o awans do głównej drabinki zagrają jutro z Duńczykami Philipem Seerupem i Mikkelem Stoffersenem.

W turnieju głównym bez konieczności gry w eliminacjach mamy dwa deble – Adama Cwalinę z Miłoszem Bochatem i Pawła Pietryję z Przemysławem Szydłowskim oraz mikst Pietryja – Aneta Wojtkowska.

Wyniki Polaków Prague Open TUTAJ

Bartosz Szafran4778 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password