Badminton – Scottish Open: Wygrana Dubowskiego na dobry początek

Mateusz Dubowski jako pierwszy z Polaków zaprezentował się w turnieju Scottish Open i to zaprezentował się korzystnie, wygrywając w pierwszej rundzie ze Szkotem Benem Torrance, rewanżując się tym samy za ubiegłoroczną porażkę.

Nieomal dokładnie rok temu, w tym samym miejscu Mateusz Dubowski przegrał po trzysetowej walce z Benem Torrance w pierwszej rundzie Scottish Open. To była niespodziewana porażka, bo wtedy Dubowski był zdecydowanie wyżej notowany od dwa lata młodszego rywala. Przez 12 miesięcy sytuacja się zmieniła. Mateusz grał raz gorzej, raz lepiej, ale w klasyfikacji BWF zsunął się o kilka miejsc. Szkot zanotował istotny awans – o blisko 200 miejsc. Trudno było więc dziś wskazać faworyta, a jeśli się bardzo upierać na typowanie, to wyżej jednak stawiano szanse Bena.

Tym razem spotkało nas miłe zaskoczenie. Tylko w pierwszych kilku wymianach obu setów można było mieć wątpliwości kto jest dziś w lepszej dyspozycji. Dubowski szybko budował sporą przewagę – w obu partiach 8:2, a potem spokojnie kontrolował sytuację na boisku. Grał dojrzale, popełniał mało niewymuszonych błędów. Grał po prostu tak, jak zawodnik aspirujący do czołowej setki rankingu BWF. Wygrał do 13 i do 14 i zagra jutro w drugiej rundzie Scottish Open, należącego do cyklu Grand Prix.

Jutro do gry wkroczą Paweł Pietryja z Anetą Wojtkowską w mikście oraz Miłosz Bochat i Adam Cwalina w deblu.

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password