Badminton – Slovak Open: Debel w finale, dwa brązy mikstów

Trzy medale przywiozą Polacy z badmintonowego turnieju Slovak Open. Wojciech Szkudlarczyk i Łukasz Moreń zagrają w Trencinie w finale, w półfinaląch odpadli Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska oraz Przemysław Szydłowski.

Jak już wspominaliśmy wczoraj turniej należy do niskiej kategorii Future Series, niemniej miał bardzo liczną obsadę, dla naszych juniorów był jednym z ważniejszych testów przed listopadowymi mistrzostwami świata w Bilbao. Świetną dyspozycję potwierdzili Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska, którzy tydzień temu wygrali Romanian Junior, na Słowacji odpadli dopiero w półfinale i staną na najniższym stopniu podium. Nasi juniorzy w ćwierćfinale w trzech setach (turniej rozgrywany jest według zasady do trzech setów po 11 punktów) pokonali Czechów Pavla Drancaka i Michaele Fuchsovą, a w półfinale, po pięciu setach wyrównanej walki pokonani zostali przez Słoweńców Mihe Ivanica i Mike Arih, także rywalizujących wśród juniorów.

Drugi polski mikst także wspiął się na najniższy stopień podium. Przemysław Szydłowski i Magdalena Witek pokonali wćwierćfinale Anglików Calluma Hemminga i Fee Teng Liew, choć pierwszą partię przegrali. W półfinale lepsi okazali się rozstawieni z numerem 2. Czesi – Jakub Bitman i Alzbeta Basova. W trzecim secie tego pojedynku miał zastosowanie przepis, że w przypadku remisu 14:14 o zwycięstwie decyduje następna wymiana – nie ma już wtedy konieczności uzyskania dwupunktowej przewagi (w systemie do 21 punktów dzieje się tek przy stanie 29:29). Wygrali ją Czesi i awansowali do finału.

Bez kłopotu do decydującej fazy turnieju awansowali Wojciech Szkudlarczyk i Łukasz Moreń. Wracający do gry po rocznej przerwie (wymyślonej przez polski sztab szkoleniowy) doświadczeni Polacy nie stracili w Trencinie jeszcze seta. W ćwierćfinale pokonali Słowaków Milana Dratve i Mateja Hlinicana, zaś w półfinale jeszcze sprawniej uporali się z rozstawionymi z jedynką Austriakami Dominikiem Spitsitsem i Romanem Zirnwaldem. Rywalami polskiej pary w finale będą Jakub Bitman i Pavel Drancak z Czech.

Na ćwierćfinale zakończyła rywalizację w Trencinie para deblowa Magdalena Witek – Magdalena Świerczyńska. Polki przegrały z rozstawionymi z czwórką Czeszkami Alzbetą Basovą i Michaelą Fuchsovą.

Wyniki dzisiejszych ćwierćfinałów i półfinałów TUTAJ

Bartosz Szafran4772 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password