Badminton – Slovak Open: Triumf Szkudlarczyka i Morenia bez straty seta

Wojciech Szkudlarczyk i Łukasz Moreń rozpoczęli mozolne wspinanie się w rankingu BWF. Dziś zwyciężyli w finale Slovak Open. W turnieju nie stracili seta, ale trzeba pamiętać, że był to turniej Future Series – licznie, ale niezbyt mocno obsadzony. 

Przed nieco ponad rokiem wydawało się, że Moreń i Szkudlarczyk mogą się włączyć do walki o olimpijską kwalifikację. Z szansami mniejszymi niż Przemysław Wacha i Adam Cwalina, ale nie zerowymi. Tymczasem polscy trenerzy postanowili zgraną i doświadczoną parę rozbić i pomieszać’ z Pawłem Pietryją i Miłoszem Bochatem – młodymi badmintonistami, którzy w deblu zaczynali odnosić coraz większe sukcesy. eksperyment okazał się kompletnie nie udany, co przypuszczało od początku wielu poza trenerem Hankiewiczem. Po 12 miesiącach Wojtek i Łukasz odetchnęli – mogą juz grać razem. czy uda im się wrócić na zajmowane niegdyś pozycje (około 30. miejsca w rankingu BWF) – trudno powiedzieć, czas pokaże.

Przez turniej na Słowacji, rozgrywany według zasad do wygrania trzech setów do 11 punktów, przeszli Polacy jak burza, pomimo braku rozstawienia. Łacznie z finałem, w którym rywalami byli Czesi Jakub Bitman i Pavel Drancak nie stracili nawet seta. Wygrana nie est oczywiście powodem do entuzjazmu z powodów, o których wspomniałem na wstępie, niemniej świadczy, że grać wspólnie Szkudlarczyk i Moreń nie zapomnieli.

Wyniki dzisiejszych finałów TUTAJ