Badminton: Śmiłowski i Świerczyńska triumfują

Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska zwycięsko zakończyli strat w juniorskim turnieju Romanian International w Timisoarze. W finale pokonali Słoweńców.

O poczynaniach naszych juniorów pisaliśmy już obszernie na naszych łamach. Do kompletu brakowało informacji o końcowym wyniku finału miksta z udziałem polskiej pary. Szykujący się do mistrzostw świata Śmiłowski i Świerczyńska, rozstawieni w turnieju z jedynka, stoczyli długi, zacięty bój ze Słoweńcami Miha Ivanicem i Niką Arih.

Mecz był bardzo trudny, ciężki i nie zawsze układał się po myśli naszej pary. Bardzo często to oni musiel gonić wynik, a przeciwnicy wykorzystywali każdy błąd Polaków. Jednak Magda i Paweł  w końcówce drugiego seta i praktycznie cały trzeci dyktowali tempo i narzucali sówj styl gry! Nasi zawodnicy wykazali się po raz kolejny bardzo dużą odpornością psychiczną i cierpliwością w grze i to zadecydowało o końcowym sukcesie!  Końcowy wynik: 15-21 21-18 21-14.

Bartosz Szafran4772 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password