Badminton – Sudirman Cup: Chiny i Korea Południowa w finale

Nie było niespodzianek w półfinałach Sudirman Cup, mistrzostw świata drużyn mieszanych. Korea Południowa pokonała Tajlandię 3:1, a Chiny wygrały w magicznym meczu z Japonią 3:2.

Jako pierwsi zagrali Koreańczycy i Tajlandczycy. Mecz lepiej zaczęli ci drudzy – w grze mieszanej Dechapol Puavaranukroh i Sapsiree Taerattanachai dość łatwo ograli Choi Solgyu i Chae Yoo Jung, co trudno uznać za niespodziankę. Tajlandczycy to jeden z najlepszych mikstów świata. Potem wygrywali już tylko Koreańczycy. Son Wan Ho pokonał Suppanyu Avihingsanon, choć w pierwszym secie rywal był lepszy. Na prowadzenie Koreańczyków wyprowadzili Choi Solgyu i Seung Jae Seo, łatwo ogrywając Bodina Isarę i Dechapol Puavaranukroh. Tajlandczycy wierzyli, że po singlu kobiet będzie remis, jednak Sung Ji Hyun okazała się lepsza od Ratchanok Intanon i wprowadziła Koreańczyków do wielkiego finału Sudirman Cup.

Blisko sześć godzi fantastycznego badmintona zafundowali kibicom Japończycy i Chińczycy. Zaczęło się niespodziewanie, zgoła sensacyjnie. Liderzy światowego rankingu Siwei Zheng i Qingchen Chen po niebywale emocjonującym boju pokonani zostali przez Yute Watanabe i Arisę Higashino. To ustawiło mecz w ten sposób, że bardzo realny zaczął się wydawać sensacyjny awans Japonii do finału. Kolejne dwa punkty planowo wywalczyli Chińczycy – Lin Dan odprawił Kento Nishimoto, a debel Junhui Li i Yuchen Liu wygrał z Takeshi Kamura i Keigo Sonoda. Nadeszły dwa ;pojedynki, w których wyżej stały notowania Japonek. Najpierw Akane Yamaguhi w dwóch setach pokonała Yu Sun, potem nadszedł czas na debel pań. Zagrały w nim po japońskiej stronie mistrzynie olimpijskie z Rio, liderki rankingu BWF Misaki Matsutomo i Ayaka Takahashi, a po drugiej Yifan Jia i Qingchen Chen, czwarta para świata. Raczej niespodziewanie rzadko przegrywające Japonki nie miały wyraźnie swojego dnia. Od początku do końca prowadziły rywalki, zwyciężając ostatecznie w dwóch setach. W ten sposób Chińczycy uratowali się przed absolutnie sensacyjnym odpadnięciem w półfinale.

Wyniki półfinałów TUTAJ

Bartosz Szafran4767 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>