Badminton – Sudirman Cup: Malezja i Japonia w ósemce, zagmatwana grupa 1D

Kolejne rozstrzygnięcia zapadły w fazie grupowej Sudirman Cup, mistrzostwach świata drużyn mieszanych. Do ćwierćfinałów awansowały Malezja i Japonia. Miejsca od 9 do 12 zajmą Niemcy. Skomplikowała się sytuacja w grupie 1D, gdzie każda z drużyn ma szanse na awans do czołowej ósemki.

W Sudirman Cup udział bierze 27 reprezentacji. Podzielono je na trzy grupy: w 12-zespołowej grupie A walka idzie o medale, w B o miejsca 13-20, w C 21-27. Grupę A podzielono na cztery podgrupy po trzy zespoły, w których każdy gra z każdym, a dwie najlepsze drużyny z każdej podgrupy awansują do ćwierćfinałów. W grupach B i C mamy po dwie podgrupy. Zależnie od zajętych w nich miejsc zespoły walczą o poszczególne lokaty w klasyfikacji końcowej. Na przykład zwycięzcy podgrup grupy B grają o miejsce 13., zwycięzcy podgrup grupy C o 21. i tak dalej. W każdym meczu fazy grupowej rozgrywanych jest pięć gier – dwa single, dwa deble i mikst.

W grupie 1C zagrali dziś Niemcy i Malezyjczycy. Nietrudno było wskazać faworyta, drużyna azjatycka to badmintonowa potęga, pełna olimpijskich medalistów, triumfatorów cyklu Superseries. Niemcy to brązowi medaliści mistrzostw Europy, jednak dziś otrzymali srogą lekcję. Nie zdołali wygrać nawet seta, najbliższy tego był debel Jones Jansen i Josche Zurwonne. Niemcy, którzy przegrali wcześniej z Japonią zajmą w grupie 3. miejsce i do ćwierćfinału nie awansują. Malezja i Japonia zagrają natomiast o grupowy triumf i lepsze rozstawienie przed fazą grupową.

Pewnego rodzaju niespodziankę zanotowaliśmy w grupie 1D, w której Indie pokonały Indonezję. Hindusi mają bardzo mocne single, ale Indonezyjczycy słyną z gier podwójnych. Zgodnie z planem swoje gry wygrali Pusarla Sindhu i Srikanth Kidambi. Indonezyjczycy liczyli na komplet trzech punktów w deblach i mikście, jednak zadanie zrealizowali jedynie Marcus Gideon i Kevin Sukamuljo. Przegrały za to mikst i kobiecy debel i w grupie zrobiło się bardzo ciekawie. Słusznie była ona uważana za najciekawszą w mistrzostwach. Jutro Dania, która wczoraj wygrała z Indiami zagra z Indonezją. Wszystkie opcje są tu możliwe, o wyjściu z grupy decydować będzie każdy set.

W grupie 2A rozegrano drugą kolejkę. Wietnam bez straty seta rozgromił Kanadę. Sam fakt wygranej Azjatów niespodzianką nie jest, ale jego rozmiary nieco zaskakują, zwłaszcza, że w pierwszym meczu ze Szkocją Kanadyjczycy pokazali się z bardzo dobrej strony. Europejska drużyna poradziła sobie z Nową Zelandią, choć oddała jeden punkt. Sytuacja w grupie jest skomplikowana, w walce o pierwsze miejsce i prawo gry o 13. lokatę w Sudirman Cup pozostali Wietnamczycy, Szkoci i Kanadyjczycy. Wszystko rozstrzygnie się jutro.

W grupie 2B Australijczycy ku uciesze nielicznej publiczności, obserwującej spotkanie, wygrali z Austrią 5:0. W tym samym stosunku Singapur rozgromił USA. I wiadomo już, że gospodarze turnieju i Amerykanie zagrają jutro o grupowe zwycięstwo, zaś pozostałe dwie ekipy powalczą o miejsce 3. w tabeli grupy. Te dwa mecze jutro.

Wszystko jest już jasne w grupie 3A. Macau pokonało dziś Nową Kaledonię 5:0 i zajmując pierwsze miejsce w grupie zapewniło sobie prawo gry o 21. lokatę w turnieju. Nowa Kaledonia jest druga, Guam trzeci. W grupie 3B rozegrano mecz Tahiti – Fiji, w którym wygrali ci drudzy 4:1. W tabeli końcowej Fiji będzie 3. i zagra o 25, miejsce mistrzostw, Tahiti będzie ostatnią drużyną w ostatecznej tabeli Sudirman Cup.

Wyniki znajdziecie TUTAJ

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password