Badminton – Swiss Open: Chińczycy jednak za mocni

Miłosz Bochat i Adam Cwalina nie awansowali do półfinału Swiss Open. Chińczycy Cheng Liu i Nan Zhang tym razem okazali się lepsi zwyciężając do 15 w obu setach. Postawa Polaków w Szwajcarii to jednak naprawdę powód do radości i dumy.

Polski debel nie przestraszył się chińskiego duetu, w którego składzie jest aktualny mistrz olimpijski i świata Nan Zhang (tytuły zdobywał z innym partnerem). W obu setach byli równorzędnymi rywalami dla pary, która z całą pewnością w ciągu najbliższych kilku miesięcy znajdzie się w czołowej dziesiątce rankingu BWF. Przewagę Liu i Zhang budowali dopiero po przerwie technicznej. W pierwszej części obu setów Polacy nie tracili więcej niż 1-2 punkty, a w drugiej partii prowadzili nawet 5:2. Zabrakło Adamowi i Miłoszowi odrobiny świeżości, wszak to był już ich piąty mecz od środy, przy czym dwa zagrali głęboką nocą. Zabrakło też odrobiny szybkości i dokładności, ale wstydzić nie mają się czego.

To było kapitalne doświadczenie dla budującej się i zgrywającej polskiej pary. Pięć meczów, cztery wygrane z rywalami z tej samej lub wyższej półki. Wreszcie coś się przełamało w tym deblu, zniknęła między Miłoszem i Adamem ta niewidzialna bariera, która przeszkadzała im rozumieć się na korcie bez słów, która nie pozwalała nazwać ich deblem nawet dobrym. Teraz ze zdecydowanie większym optymizmem patrzymy na ich występ w zbliżających się mistrzostwach Europy. Zwłaszcza, że zdobycie 3850 punktów przesunie ich w górę rankingu BWF i da wyższe ustawienie przy losowaniu drabinek mistrzostw.

Jednak najpierw, już w przyszłym tygodniu w Warszawie, odbędzie się nasz narodowy turniej – Polish Open, w którym Miłosz i Adam będą jednymi z faworytów. Szersza zapowiedź turnieju, który rozegrany zostanie w Arenie Ursynów wkrótce.

Milosz BOCHAT Poland
Adam CWALINA Poland
China LIU Cheng
China ZHANG Nan
15-21 15-21

Bartosz Szafran4709 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.