Badminton – Trzy ćwierćfinały Wiktorii Dąbczyńskiej

W Timisoarze rozpoczęły się dziś juniorskie zawody Romanian International, w których startuje spora grupa polskich juniorów, przygotowujących się do mistrzostw świata. Wysoką formą błysnęła Wiktoria Dąbczyńska, która awansowała do ćwierćfinałów w singlu, deblu i mikście.

Dąbczyńska, nasza nadzieja na wielką badmintonową karierę rozegrała dziś aż cztery pojedynki, jutro czekają ją co najmniej kolejne trzy, a mamy nadzieję, że znacznie więcej. Wiktoria na awans do ćwierćfinału najbardziej napracowała się w w mikście, w którym z Adamem Szolcem w parze stoczyła zacięty bój z Francuzami Fabianem Delrue i Juliette Moinard. Pojedynek do ostatniej lotki trzeciego seta trzymał w napięciu, rozstrzygnął się w ostatnich wymianach. Po dwóch partiach był remi, w ostatniej Polacy wygrali 21:19. Zdecydowanie lepiej poszło naszemu deblowi, w którym Dąbczyńska gra z Aleksandrą Goszczyńską. Polki w kespresowym tempie pokonały Rumunki Cristine Soare i Denise Stemate, pozwalając im zdobyć w dwóch setach raptem 11 punktów. Najdłuższą drogę do ćwierćfinału miała Wiktora w singlu. Na kort musiała wyjść dwukrotnie, ale dwie rywalki – Chorwatka Lucija Trgovac i Angielka Alexandra Oprisan nie sprawiły jej większych kłopotów. W obu meczach nasza utalentowana badmintonistka potrzebowała dwóch setów do wygranej, a rywalki nie zmusiły jej do nadmiernego wysiłku.

To nie koniec dobrych polskich występów w Rumunii. W dwóch ćwierćfinałąch znalazł się Michał Kikosicki. W singlu Polak wyeliminował Czecha Jiri Krala i Słowaka Petera Hrncara. W deblu, w którym gra z Adamem Szolcem do awansu do czołowej ósemki potrzebował tylko jednej wygranej, która przyszła zresztą bez większych kłopotów. Węgrzy Balint Mate i Balint Papai pokonani zostali w dwóch krótkich setach. O półfinal zagrają także Paweł Smiłowski i Magdalena Świerczyńska, którzy dziś wyeliminowali Francuzów Konji Lovang i Marion le Turdu.

Odpadli dziś Smiłowski i Szolc w singlu oraz Kikosicki z Goszczyńską w mikście.

Wyniki Polaków na turnieju w Timisoarze TUTAJ

Bartosz Szafran4767 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password