Badminton tuż przed zamknięciem list kwalifikacyjnych

To już ostatni tydzień okresu, w którym badmintoniści mogą zdobywać punkty do rankingu BWF, który zadecyduje o przyznaniu olimpijskich kwalifikacji. Oficjalne ogłoszenie listy zakwalifikowanych zaplanowane jest na 3 maja, ale możliwość powiększania punktowego dorobku kończy się 29 kwietnia. Na ten tydzień zaplanowano dwa turnieje: w New Delhi odbędzie się India Open należący do kategorii Super Series, zaś w Caldas de Rainha Portuguese International Championships – kategria International Series. Polacy wystartują tylko w tym pierwszym.

Już jutro w New Delhi rozegrane zostaną gry kwalifikacyjne. Od środy mecze turnieju głównego. W męskim deblu zaprezentują się Adam Cwalina i Michał Łogosz – w pierwszej rundzie zmierzą się z reprezentantami gospodarzy Manu Attri i Jishnu Sanyal. Początkowo do turnieju zgłoszeni byli nasi Mistrzowie Europy Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak, ale w ostatniej wersji drabinek (z dziś z 13:30) nie ma ich na liście startujących. Uznali prawdopodobnie, że lot do Indii po wyczerpujących bojach w Karlskronie nie ma sensu.

Punkty mozliwe do zdobycia w New Delhi:

1. miejsce – 9200 pkt

2. – 7800

3-4. – 6420

5-8. – 5040

9-16. – 3600

17-32. – 2220

W Portugalii Polacy nie starują.

Lokaty najlepszych Polaków w rankingu BWF na 19.04.2012 (ranking nie uwzględnia Mistrzostw Europy)

Przemysław Wacha – 32. miejsce (gdyby dziś decydowano olimpijskich nominacjach pojechałby do Londynu – wśród potencjalnych kwalifikantów zajmuje obecnie 21. miejsce – awansuje 38)

Kamila Augustyn – 78. miejsce (bez szans w zasadzie na występ w Londynie)

Adam Cwalina – Michał Łogosz – 22. miejsce (według moich prowizorycznych wyliczeń zajmują 13. miejsce w "rankingu olimpijskim" – a kwalifikuje się 16 par)

Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak – 25. miejsce (w "rankingu olimpjskim" 15. miejsce na 16 kwalifikacji, ale za tytuł mistrzowski w Karlskronie dojdzie im 7000 punktów, więc zapewne w kolejnym, przedostatnim rankingu przed ogłoszeniem list startowych na Londyn przesuną się nieco wyżej)

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password