Badminton: Tym razem bez powodzenia za oceanem

Trójka naszych reprezentantów wybrała się do Nowego Jorku, by poszukać punktów do rankingu olimpijskiego w badmintonowym turnieju US Open należącym do cyklu Grand Prix Gold. Wyprawy z ocean Polacy nie mogą zaliczyć do najbardziej udanych.

Adam Cwalina i Przemysław Wacha rozstawieni byli w turnieju z numerem 7. W pierwszej rundzie ze sporymi kłopotami pokonali Australijską parę Matthew Chau – Sawan Serasinghe. Pierwszego seta wygrali nawet rywale, Polacy lepiej zaprezentowali się w kolejnych dwóch i awansowali do 2. rundy. Tam trafili na parę z Tajwanu Jhe Huei Lee – Yang Lee, która przebijała się przez eliminacje. Azjatycki badminton ma ogromną siłę i nawet te niżej notowane deble mogą być groźne – o tej prawdzie boleśnie przekonali się Cwalina i Wacha. Przegral w dwóch setach – do 18 i do 14. Za swój występ zainkasowali 2720 punktów do rankingu olimpijskiego.

Także dwa mecze zagrał na amerykańskiej ziemii Adrian dziółko. W pierwszej rundzie w ładnym stylu zwyciężył Ryana Chew. Amerykanin wobec dobrze grającego Polaka był kompletnie bezradny, w dwóch setach zdołał uzbierać łącznie 11 punktów. W drugim meczu Dziółko nie grał już tak dobrze i bardzo wyraźnie, do 10 i do 18, przegrał z Chińczykiem Yuxiang Huang. Dziółko „zarobił” do rankingu raptem 1670 punktów. 

Cóz, nazbyt opłacalny ten wyjazd dla Polaków nie był.

Wyniki Polaków: TUTAJ

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password