Badminton – Valamar Open: Trzy polskie finały w Dubrovniku

Trzy polskie pary dotarły do finałowych rozstrzygnięć rozgrywanego w Dubrovniku juniorskiego turnieju Valamar Junior Open 2016. Dwa z nich będą udziałem Pawła Śmiłowskiego – w deblu z Robertem Cybulskim i mikście z Magdaleną Świerczyńską. Trzecią szansę na wygraną mają Wiktoria Dąbczyńska i Aleksandra Goszczyńska.

Aż pięć meczów zagrał dziś Śmiłowski, we wszystkich przypadkach schodził z kortu z uśmiechem na twarzy. W deblu z Robertem Cybulskim zagrali trzy mecze, w pierwszych dwóch eliminując duety słoweńskie – najpierw Klemena Lesnicara i Domena Lonzarica, w ćwierćfinale Adama Horaka i Richarda Smatlaka. W półfinale rozstawionej z numerem 1. polskiej parze opór próbowali stawić Szwajcarzy David Orteu i Julien Scheiwiller, ale, podobnie jak w poprzedmich dwóch meczach, Robert i Paweł nie stracili nawet seta. W finale zagrają z Włochami Fabio Caponio i Giovanni Totti.

Mikst Śmiłowski – Magdalena Świerczyńska musiał zagrać dziś dwa razy. W ćwierćfinale rozstawieni z jedynką Polacy pokonali po bardzo zaciętym boju Belgów Eliasa Bracke i Lise Jaques. Trzy sety, godzina gry i rozstrzygane minimalną różnicą końcówki. Świetny, trzymający do końca w napięciu mecz. Co ciekawe łatwiej zwycięstwo naszemu mikstowi przyszło w półfinale, w którym Słoweńcy Miha Ivancic i Petra Polanc nawiązali walkę tylko w pierwszej partii, w drugiej wygrali ledwie siedem wymian. O końcowy triumf powalczy nasza para ze Słoweńcami Mihą Ivanicem i Niką Arih.

Bardziej zapracowana od Śmiłowskiego była Wiktoria Dąbczyńska, jednak nasza młodziutka zawodniczka dwukrotnie przegrywała. W grze pojedynczej najpierw wygrała z Moniką Svetecnikovą z Czech, rozstawioną w turnieju z numerem 3., a w ćwierćfinale pokonała, także w dwóch setach Słowenkę Nastję Stovanje. Pogromczynię znalazła Wiktoria dopiero w półfinale. Naszej zawodniczce wyraźnie zabrakło sił, do gry przystąpiłą praktycznie bez odpoczynku po półfinale miksta. Pierwszego seta z Węgierką Reką Madarasz jeszcze wygrała do 13, ale w kolejnych dwóch uległa i rywalce i własnej słabości. We wspomnianym mikście zawodniczka z Suchedniowa także stanęła na najniższym stopniu podium chorwackiego turnieju. Wraz z Robertem Cybulskim w ćwierćfinale pokonali bardzo łatwo Słowaków Adama Horaka i Milę Tarcalovą. W półfinale lepsi okazali się Ivanic i Arih.

O coś więcej niż brązowy medal zagra Dąbczyńska w deblu. Wraz z Aleksandrą Goszczyńską w dwósetowych meczach pokonały najpierw rozstawione z dwójką Słowenki Eme Cizelj i Nastje Stovanje, a w półfinale Belgijki Joke de Langhe i Lise Jaques. W decydującej grze rywalkami polskiego debla będą Szwajcarki Aline Mueller i Jenjira Stadelmann.

Napracował się też Michał Kikosicki, ale niestety nie doczekał się nagrody w postaci podium. W grze pojedynczej na początek dnia po trzech setach wyrównanej gry wyeliminował Serba Nenada Milosevica, ale w ćwierćfinale przegrał z rozstawionym z numerem 4. Belgiem Filimonem Collins-Valentine. Także reprezentanci Belgii stanęli Kikosickiemu na drodze do półfinału debla. W parze z Adamem Szolcem Michał najpierw pokonał Collinsa-Valentine grającego z Mihą Ivanicem, ale w walce o półfinał przegrał z Julienem Carraggi i Gertjanem Devaere.

Wyniki Polaków w Dubrovniku TUTAJ

Jutrzejsze finały TUTAJ

Bartosz Szafran4772 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password