Badminton – Valmar Junior Open: Dobre gry naszych juniorów

Praktycznie prosto z Lubina, gdzie w poprzedni weekend rozgrywano Grand Prix Gold, czołowi polscy juniorzy ruszyli w podróż do Dubrovnika. Bynajmniej nie po to, by podziwiać piękną starówkę, czy spróbować kąpieli w Adriatyku, lecz by grać w turnieju Valamar Junior Open. I to grać z sukcesami.

Tradycyjnie najbardziej zapracowana była Wiktoria Dąbczyńska, która przystąpiła do wszystkich gier. Na szczęście losowanie ułożyło się tak, że zagrała dziś tylko trzy razy. Jako że wszystkie gry okazały się zwycięskie, to jutro czeka zawodniczkę z Suchedniowa być może zdecydowanie więcej pracy. W singlu rozegrano jedną rundę, w której Wiktoria pokonała w dwóch setach Maline Mueller ze Szwajcarii. Jutro rano w meczu, którego stawką będzie ćwierćfinał zmierzy się z Moniką Svetnickovą z Czech. Także dwóch setów, grając z Aleksandrą Goszczyńską, potrzebowała Wiktoria do wygranej w deblu. W pokonanym polu pozostawiły Polki Węgierkę Vivien Sandorhazi i Czeszkę Terezę Svabikovą. Jutro (już w ćwierćfinale) zmierzy się nasza para z rozstawionymi z dwójką Słowenkami Emą Cizelj i Nastją Stovanje. Także do ćwierćfinału awansował nasz mikst Dąbczyńska – Robert Cybulski, rozstawiony z trójką. W pierwszej rundzie mili Polacy wolny los, a w drugiej pokonali reprezentacyjnych kolegów – Radosława Wróbla i Izabelę Pajek 21:11 i 21:11.

W grze mieszanej w czołowej ósemce mamy aż trzy polskie pary. Prócz Dąbczyńskiej i Cybulskiego awansowali doń Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska, rozstawieni w turnieju z jedynką. W meczu drugiej rundy (w pierwszej mieli wolny los) pokonali do 11 i do 7 Słowaków Petera Hrncara i Tamarę Prostinakovą. Najdłuższą drogę do ćwierćfinału przebyli Patryk Kopeć i Aleksandra Goszczyńska, którzy wyeliminowali dwie pary chorwackie. Oba mecze wygrali bardzo pewnie, w dwóch setach. Nie powiodło się Adamowi Szolcowi i Wiktorii Adamek, którzy w drugiej rundzie przegrali ze Słoweńcami Mihą Ivanicem i Niką Arih. Teraz rozstawiona z dwójką para będzie rywalem Kopcia i Goszczyńskiej.

Prócz Dąbczyńskiej szansę na ćwierćfinał w grze pojedynczej ma już tylko Michał Kikosicki. Nasz zawodnik w pierwszej rundzie miał wolny los, a w drugiej okazał się lepszy od Grega Sustara ze Słowenii. Kolejnym rywalem będzie Serb Nenad Milosevic. Odpadli dziś Wiktoria Adamek oraz Adam Szolc, Radosław Wróbel i Bartosz Markiewicz.

W grze podwójnej mężczyzn dwie najwyżej rozstawione pary są z Polski. Zarówno Robert Cybulski i Paweł Śmiłowski, jak i Adam Szolc z Michałem Kikosicki mieli dziś wolny los i o ćwierćfinał zagrają jutro. Odpadli za to Bartosz Kopeć z Bartoszem Markiewiczem, Ten sam los spotkał rywalizujące w grze podwójnej dziewcząt Wiktorię Adamek i Izabelę Pajek.

Wyniki Polaków w Dubrovniku TUTAJ

Bartosz Szafran4767 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password