Badminton – Welsh Open: Finał polskich deblistek!

Pozytywnie zakończył się dla nas turniej Welsh Open, na którym polskie deblistki – Kornelia Marczak i Magdalena Witek – dotarły aż do finału, by ostatecznie zająć drugie miejsce w zawodach.

Ostatniego dnia turnieju rozgrywanego w Walii mogliśmy emocjonować się pojedynkami jednego polskiego duetu. Najdalej spośród naszych rodaków zaszły Kornelia Marczak i Magdalena Witek, które w sobotni poranek przystąpiły do półfinałowego starcia YONEX Welsh Open 2017.

Polki zmierzyły się w nim z reprezentantkami Irlandii – Sarą Boyle i Rachaelą Darragh. Początek meczu zdecydowanie lepiej rozegrały nasze rodaczki, które dzięki przewadze stworzonej już po pierwszych rozegranych lotkach, pewnie utrzymały się na prowadzeniu do końca pierwszej partii i ostatecznie wygrały ją 21:14. Nieco trudniej było w drugim secie. W nim zacięta walka trwała do końca, a ostatecznie Polki wygrały 21:18.

Niestety, mecz finałowy nie był już dla Kornelii Marczak i Magdaleny Witek tak dobry. W nim klasę pokazały Lise Jaques i Flore Vandenhoucke z Belgii, które pewnie w dwóch setach wygrały z naszymi reprezentantkami 21:10, 21:15.

Mimo przegranego finału możemy być jednak bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodniczek, które już teraz pokazują, że są na dobrej drodze, aby w przyszłości osiągać sukcesy na dużych imprezach międzynarodowych. Trzymajmy kciuki, aby tak się rzeczywiście stało.

Finały YONEX Welsh Open 2017
Singiel mężczyzn: Nhat Nguyen (Irlandia) vs. R.M.V. Gurusaidutt (Indie) 21:16, 23:21
Singiel kobiet: Tanvi Lad (Indie) vs. Marie Batomene (Francja) 21:15, 21:8
Debel mężczyzn: Oliver Baczala/Michael Roe (Anglia) vs. Eloi Adam/Samy Corvee (Francja) 21:23, 23:21, 22:20
Debel kobiet: Lise Jaques/Flore Vandenhoucke (Belgia) vs. Kornelia Marczak/Magdalena Witek (Polska) 21:10, 21:15
Mikst: Michael Roe/Jessica Hopton (Anglia) vs. Soren Toft Hansen/Pernille Bungaard (Dania) 21:18, 11:21, 24:22