Badminton – White Nights: Dwie polskie pary w ćwierćfinale

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Badmintonowy turniej White Nights dotarł do fazy ćwierćfinałów. Dwie polskie pary, które o niego walczyły zwycięsko zakończyły swoje mecze i jutro rano zagrają o awans na podium turnieju rozgrywanego w rosyjskiej Gatchinie.

Jako pierwsi zagrali rozstawieni z czwórką Paweł Pietryja i Aneta Wojtkowska. Ich rywalami byli Rosjanie Ilya Zhdanov i Ksenia Evgenova. Zdecydowanie wyżej notowani Polacy dominowali na korcie i choć wynik drugiego seta zdaje się tego nie potwierdzać, mecz mieli pod kontrolą. Zwyciężyli w dwóch setach, co ważne w kontekście jutrzejszego ćwierćfinału (i ewentualnego półfinału), bo polska para ma w nogach zakończone w poniedziałek akademickie mistrzostwa Europy, w których triumfowała. O półfinał nasz mikst zagra z Alexandrem Zinchenko i Olgą Morozovą.

Udanie zaprezentowali się Miłosz Bochat i Adam Cwalina. Po zaciętym,, ale także dwuestowym meczu pokonali Finów Henri Aarnio i Iikka Heino. To nie było łatwe zwycięstwo, Finowie stawali zacięty opór i byli równorzędnym rywalem, choć potencjał polska para ma zdecydowanie wyższy niż rywale. W ćwierćfinale rywalami będą Rosjanie Konstantin Abramov i Alexandr Zinchenko. Tak więc ten drugi będzie miał „polski” poranek w Gatchinie.

Pawel Pietryja [4] Poland
Aneta Wojtkowska Poland
Russia Ilya Zhdanov
Russia Ksenia Evgenova
21-13 21-18
Milosz Bochat Poland
Adam Cwalina Poland
Finland Henri Aarnio
Finland Iikka Heino
21-19 21-17

Bartosz Szafran4845 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password