Badminton – White Nights: Zinchenki patent na Polaków

Alexandr Zinchenko okazał się „katem” polskich duetów w ćwierćfinałach badmintonowego turnieju White Nights. Rosjanin miał współudział w wyeliminowaniu zarówno Pawła Pietryi z Anetą Wojtkowską, jak i Miłosza Bochata z Adamem Cwaliną.

Najpierw grały miksty. Pietryja z Wojtkowską, rozstawieni z czwórką zmierzyli się z duetem Alexand Zinchenko – Olga Morozowa, rozstawionym z ósemką. Teoretycznymi faworytami byli Polacy, jednak mogli oni czuć się zmęczeni – w poniedziałek zakończyli start (bardzo udany) w mistrzostwach akademickich europy, w środę zameldowali się już w Gatchinie.  Pierwszy set był jeszcze bardzo wyrównany, Rosjanie wygrali go na podwyższeniu 22:20. W drugim polska para osłabła i nie nawiązała już wyrównanej walki z rywalami, przegrywając do 13.

Bardziej wyrównany charakter miał pojedynek debli. Miłosz Bochat i Adam Cwalina rywalizowali z Zinchenką i Konstantinem Abramovem, parą wyżej notowaną w rankingu BWF. Pierwszego seta Polacy wygrali do 18, drugiego w podobnym stosunku oddali przeciwnikom. Decydowała więc trzecia partia, która przyniosła niebywałe emocje. Rozstrzygnęła się dopiero, kiedy obie pary przekroczyły próg 21 punktów. Minimalnie lepsi okazali się gospodarze turnieju, zapewniając sobie półfinał i kończąc jednocześnie polski start na White Nights.