Badminton – White Nights: Awans debla i miksta

W Gatchinie rozpoczął się dziś badmintonowy turniej White Nights. Udanie zaprezentowali się Paweł Pietryja z Anetą Wojtkowską oraz Miłosz Bochat z Adamem Cwaliną. Odpadł Mateusz Dubowski.

Dziś rozgrywano mecze I rundy. Jako pierwszych zobaczyliśmy świeżo upieczonych akademickich mistrzów Europy, Pawła Pietryję i Anetę Wojtkowską. Podróż z Ljubjlany pod Moskwę najwyraźniej nie wpłynęła niekorzystnie na ich formę, bo Rosjan Daniela Pacheko i Olgę Ivaschenko pokonali w niespełna 19 minut. Ani przez moment wyższość polskiej pary nie podlegała dyskusji. W II rundzie rywalami będzie inna rosyjska para Ilya Zhdanov i Ksenia Evgenova.

Nieco więcej napracowali się Bochat z Cwaliną. Szykujący się do sierpniowych mistrzostw świata (podobnie zresztą jak Paweł z Anetą) wygrali także w dwóch setach z Nikolaiem Baranovem i Vladimirem Rusinem z Rosji, ale gra była zdecydowanie bardziej wyrównana niż w przypadku miksta. Kolejnymi rywalami naszego debla będą Finowie Henri Aarnio i Iikka Heino.

Odpadł niestety Mateusz Dubowski, który także startował w Ljubljanie i wybiera się do Glasgow. Przegrał z Francuzem TRhomasem Rouxelem, zawodnikiem rok starszy i nieco wyżej notowanym w światowym rankingu. Mecz także rozstrzygnął się w dwóch setach, ale po wyrównanej i stojącej na dobrym poziomie grze.

Wyniki Polaków w White Nights TUTAJ

Bartosz Szafran4905 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password