Badmintonowe Polish Open

Od najbliższego czwartku do niedzieli w podwrocławskiej Ślęzy odbywać się będzie badmintonowy turniej Yonex Polish Open 2012. Turniej należy do kategorii International Challenge i będzie znakomitą okazją dla naszych badmintonistów do podreperowania dorobku punktowego w rankingu BWF, który w maju będzie podstawą do przydzielenia kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Polaków wystartuje bardzo dużo, a sam turniej nie jest rewelacyjnie obsadzony. Poniżej nieco szczegółów dotyczących turnieju. Zapraszamy do śledzenia relacji ze Ślęzy na naszym Portalu.

Program turnieju:

22 marca 2012 – kwalifikacje

23 marca 2012 – od 10:00 – turniej główny

24 marca 2012 – od 10:00 – ćwierćfinały, od 17:00 – półfinały

25 marca 2012 – od 10:00 – finały

Miejsce turnieju:Matchpoint Sports&tennis Club – Ślęza, ul. Szyszkowa 6, 55-040 Kobierzyce k/Wrocławia (wstęp na imprezę jest bezpłatny)

Punkty BWF do zdobycia:

Miejsce 1. – 4000 pkt.

Miejsce 2. – 3400 pkt.

Miejsca 3-4 – 2800 pkt.

Miejsca 5-8. – 2200 pkt.

Miejsca 9-16. – 1520 pkt.

Miejsca 17 – 32. – 920 pkt.

Miejsca 33 – 64. – 360 pkt.

Startujący Polacy (kwalifikacje 22.03):

Singiel kobiet: Agata Świst, Weronika Grudzina, Katarzyna Macedońska, Sylwia Sawicka, Anna Narel, Anna Głębocka, Aleksandra Walaszek, Katarzyna Garbacka, Aneta Wojtkowska, Kinga Rudolf,

Debel kobiet: Katarzyna Garbacka – Kinga Rudolf (Polki bez walki dostaną się do turnieju głównego)

Mikst: Filip Przyjemski – Anna Głębocka, Adam Sowa – Magdalena Gałek

Debel mężczyzn: Maciej Ociepa – Marcin Ociepa, Adam Ciok – Krzysztof Glijer

Singiel mężczyzn: Miłosz Bochat, Dominik Ziętek, Maciej Poulakowski, Dariusz Janik, Marcin Ociepa, Maciej Ociepa, Mateusz Świerczyński, , Paweł Prądziński, Hubert Pączek, Krzysztof Glijer, Adam Ciok, Przemysław Urban, Tomasz Persona, Mateusz Dubkowski, Patryk Szymoniak, Mateusz Dynak, Adrian Dziółko, Michał Rogalski, Michał Suski.

Rozstawieni w turnieju głównym z numerami 1-4:

Singiel kobiet: Ai Goto (1 – Japonia), Larysa Griga (2 – Ukraina), Susan Egelstaff (3 – Szkocja), Anastasia Prokopenko (4 – Rosja)

Debel kobiet: Mariana Agathanoglu – Heather Olver (1 – Anglia), Nicole Grether – Charmaine Reid (2 – Kanada), Eva Lee – Paula Lynn Obanana (3 – USA), Iris Wang – Rena Wang (4 – USA)

Mikst: Nathan Robertson – Janny Wallwork (1 – Anglia), Robert Mateusiak – Nadieżda Zięba (2 – Polska), Wojciech Szkudlarczyk – Agnieszka Wojtkowska (3 – Polska), Roman Zirnwald – Elizabeth Baldauf (4 – Austria)

Debel mężczyzn: Adam Cwalina – Michał Łogosz (1 – Polska), Vladimir Ivanov – Ivan Sozonov (2 – Rosja), Ruud Bosch – Koen Ridder (3 – Holandia), Juergen Koch – Peter Zauner (4 – Austria)

Singiel mężczyzn: Pablo Abian (1 – Hiszpania), Przemysław Wacha (2 – Polska), Hsuan Yi Hsueh (3 – Tajwan), Jen Hao Hsu (4 – Tajwan)

Inni Polacy w turnieju głównym bez kwalifikacji:

Singiel kobiet: Kamila Augustyn

Debel kobiet: Magdalena Gałek – Justyna Pasternak, Anna Narel – Aleksandra Walaszek, Magdalena Witek – Martyna Poprzeczko, Weronika Grudzina – Aneta Wojtkowska, Katarzyna Macedońska – Edyta Tarasiewicz

Mikst: Miłosz Bochat – Weronika Grudzina, Przemysłąw Urban – Katarzyna Macedońska, Jacek Kołumbajew – Martyna Poprzeczko, Maciej Poulakowski – Aneta Wojtkowska, Paweł Pietryja- Justyna Pasternak, Mateusz Świerczyński – Magdalena Witek, Patryk Szymoniak – Aleksandra Walaszek

Debel mężczyzn: Hubert Pączek – Michał Rogalski, Mateusz Dubowski – Maciej Poulakowski, Paweł Pietryja – Przemysław UrbanAdam Dziółko – Patryk Szymoniak, Miłosz Bochat – Mateusz Świerczyński, Jacek Kolumbajew – Filip Przyjemski, Łukasz Moreń – Wojciech Szkudlarczyk

Singiel mężczyzn: (-)