Baku 2015: Akrobatyka sportowa – Wszystko dla Belgii i Rosji, Polacy daleko

W dniu dzisiejszym odbyły się finały wieloboju w akrobatyce sportowej. Rozdano medale w zawodach drużynowych kobiet oraz w rywalizacji par. Te z najcenniejszego kruszcu trafiły do Rosji i Belgii. Reprezentanci Polski zaprezentowali się na przyzwoitym poziomie. Mimo to, do najwyższych miejsc zabrakło sporo.

Na początek dnia odbyła się rywalizacja drużynowa pań. W układzie kombinowanym Polki nie uzyskały dużej ilości punktów. Biało-czerwonym nie do końca wyszedł układ, przez co sędziowie byli zmuszeni potrącić część z nich. Nasze rodaczki za układ kombinowany otrzymały zaledwie 24.950pkt., co dało łącznie 75.960 w wieloboju. Niestety, taki wynik dał nam… ostatnie, jedenaste miejsce.

Dużo lepsze występy przyszły pod koniec. Furrorę zrobiły dziś Belgijki, którym wszystko wyszło wręcz idealnie. Swoim występem reprezentantki Belgii zdeklasowały resztę stawki, zdobywając 86.480pkt. w wieloboju. Takim wynikiem zostawiły mocno z tyłu nawet reprezentantki Rosji (85.430pkt., które dziś musiały pogodzić się ze srebrnymi medalami. Na trzecim miejscu zakończyły natomiast Białorusinki.

Po zmaganiach zespołowych, przyszedł czas na pary. W tej konkurencji wystartowali reprezentanci Polski: Angelika Kowalewska i Maciej Zabierowski. Oni z kolei swój układ kombinowany wykonali bardzo dobrze. Zebrali za niego 25.200pkt., co dało 76.510 w wieloboju. Dzięki takiemu wynikowi, biało-czerwoni prześcignęli parę niemiecką i zajęli przyzwoite, siódme miejsce.

Nie do pokonania okazali się natomiast Marina Chernova i Georgy Pataraya z Rosji, który otrzymali aż 29.750pkt. za układ kombinowany i 89.310 w całym wieloboju. Z tak wysokim rezultatem nie mieli żadnych problemów, aby wygrać rywalizację i sięgnąć po złoto Igrzysk Europejskich. Na podium znaleźli się również Belgowie Yana Vastavel i Solano Cassamajor (86.180) oraz Brytyjczycy Hannah Baughn i Ryan Bartlett (85.160).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password